Onko kenelläkään kokemuksia siellä työskentelystä?
Vuorensyrjän palvelutalo
Maikki000
239416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Koko palvelutalo on homeessa, näin olen kuullut. Sisäilmaongelmia kaikkialla, toivon että et mene koskaan kyseiseen paikkaan.
Nyt ymmärrän miksi äidilläni on aina kurkku tukossa. Aikaisemmin kun hän asui muualla kaikki oli kunnossa. Kysyin kun äitini meni sinne mikä on tilanne, vastaus tilannetta tutkitaan. Sitä on nyt seurattu muutama vuosi. Mitään ei tapahdu. Täytyy alkaa itse tutkimaan asiaa
Homehtuu vanhukset ja paikka...hälläväliä meininki kunhan raha nauraa.
Vuorensyrjä on yksi parhaimmista palvelutaloista missä hoitaja voi työskennellä.
No em nyt sanoisi noin, vaihtuvuus on suurta
onko ihan totta, hirveä raskas paikka, rasittava syystemi.
sain kesäpaikaa , mutta muitan hoitjan huonokokemusta... sanoin heti... ei kiitos
On erittäin raskas paikka ja ilmapiiriltään haastava. Hoitajien vaihtuvuus suurta, mol. Fi hakee jatkuvasti uusia, mistä kielii?
On todella huono työilmapiiri. Parasta oli se, kun lähdin pois!
Palvelutaloissa, varsinkin kaupungin tahoilla, on usein hyvin huonokuntoisia asiakkaita. Tämä johtuu siitä, että laitospaikkoja ei ole ja taloon pääsyn vaatimuksena on todella se, että kunto huono. Yksityisellä puolella rahaa käytössä eri mitoissa eikö kukaan määrittele sitö, kuka taloon saa tulla tai ei. Joten, myös ihmisten kunto luonnollisesti eri luokkaa sillä esimerkkinä kuvitteellinen Irma, 60v, päättää haluta muuttaa palvelutaloon ilman sen suurempia vaivoja ja hän saa sen tehdä. Rahalla saa.
Lisänä tunnettu valtakunnallinen hoitajien pieni määrä lisättynä edellä mainittuihin seikkoihin. Duunarin työtä isolla D:llä
Eikä yksityiset ota huonokuntoisia! Eivät ole koskaan ottaneet! Kaikkein huonokuntoisemmat, joilla ei ole rahaa itse maksaa, "hoidetaan" kodeissaan.
Suosittelen rakenneteknisiä kuntotutkimustuloksia nähtäväksi, ennen työskentelyn aloittamista kyseisessä pakassa. Työhaastattelun aikana ei kuulema tarvitse kertoa sisäilmaongelmista/homeista ja mikrobeista, vasta sitten kun työpaikan ottaa vastaan ... Tutkimukset tehty kesällä 2017.
Itseasiassa, jos työnhakija ymmärtää haastattelussa kysyä niin työnantaja on tällöin velvollinen kertomaan sisäilmaongelmista. Viimeistään toki siinä vaiheessa, kun työpaikka on jo otettu vastaan.
Itseäni myös kiinnostaisi nämä kuntotutkimuksen tulokset...
Minulle kävi juuri niin että haastattelussa ei puhuttu mitään sisäongelmista. Ja kuinkas kävikään sairastuin kyseisessä paikassa.
Kuntotutkimustulokset ovat julkista tietoa.
Minä ainakin aijon vaatia työhaastattelussa että antavat kaikki rakennuspiirustukset eteeni ja joku johtava erikoisinsinööri selostaa vielä kaiken. Lisäksi aijon vaatia homekoiran paikalle ja revityttää tarvittaessa seiniä ja lattioita auki jotta saadaan selville onkos sitä hometta vaiko eikö.
terkuin Annlulii
On! Ei ikinä sinne
Rakennusvuosi varmaan jotain 60-lukua? Päivittäminen varmaan mahdotonta, nykyisen purkaminen ja uuden rakentaminen olis fiksumpaa. Matontamppaustelinekin pihalla on varmaan tosi tarpeellinen?
No toimiihan se paikkana missä levittää homeitiöitä.
jossa tiimissä tiimin tiskaja haukkuu herkästi hoitajan päälle. ja tiimissä luokitellaan hoitajia jotkut on ylemmässä asemassa, jotkut on alemmassa asemassa. selän takana puhuminen on aina. siellä vaikka tiimin esimiehen haussa, ei kiinnosta ketään hakemaan työpaikka. Pidä miettiä miksi????
Huippupaikka, hoitajille ilmaiset safkat ja alan parhaat palkat, kaikki hymyilee ja kiittelee työn jäljestä eikä kukaan puukota koskaan selkään.
En suosittele. Huono työilmapiiri!
Kamala työpaikka. Kiusaamista!