Vasemmistonuoret piilottaa jatkossa

11241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eipä tarvitse vasemmistoliittoa enää seuraavissa eduskuntavaaleissa äänestää.

Eihän tästä tule yhtään mitään ennen kuin machette-matujen jemmaaminen kriminalisoidaan.

Huvittavaa, että Suomessa on nykyään näihin laittomiin maahantunkeutujiin kohdistunut pienikin julkinen arvostelu ja spekulointi kriminalisoitu, sen sijaan kun samalla tavallisten ihmisten veriä turuilla ja toreilla pysäyttelevien machette-matujen suvakkijemmarointi on täysin laillista touhua, sairasta menoa kertakaikkiaan.

Äänestä

Matujen piilottelemisen salliminen tulee viellä jossain vaiheessa satamaan poliitikkojen niskaan kultaisena sateena.

Äänestä

Hanna-Marilla Zidan johtaa järjestäytynyttä rikollisryhmää ja poliisi ei tee mitään.

Äänestä
  • Onko sidoksissa mopojengi Saturdahiin?

    Äänestä

Haluavat huumeet vapaaksi joten tuokaan ei yllätä.

Äänestä

Haluavat Suomen sossuturvan koko Euroopalle, huumeet vapaaksi ja piilottelevat monen identiteetin omaavia paperittomia viranomaisilta. Ennen vanhaan tuota sanottiin hmmmm... yhteiskunnan vastaiseksi toiminnaksi. Miten tällainen puolue saa edes toimia`? Siis oikeasti. Hallitukseen ei ainakaan pitäisi enää ola mitään asiaa.

Äänestä

Ihmisarvo ja mistä se on sellaisen saanut?

"Vasemmistonuoret ei hyväksy hallituksen aikeita kriminalisoida paperittomien siirtolaisten auttamista. Järjestö haluaa rakentaa turvallisempaa yhteiskuntaa, jossa kaikilla on ihmisarvo riippumatta henkilöpapereista."

Äänestä
  • Paperittomat siirtolaiset? Hyvin nämä termit aina sujuvasti muuttuu kun totuus paljastuu.

    Äänestä

Auttaminen on hieno asia ja lähimmäisenrakkaus ja se sanoma takuulla hyväsydämisistä suomalaisista kiirii ympäri maailmaa. Suomeen saa jäädä paperittomaksi, vaikka saakin kielteisen turvapaikkapäätöksen, palvelut pelaa, kadulle ei joudu, kun kirkot, järjestöt ja yksityiset avunantajat tarjoavat majoituksen, ruoan, vaatteet ym. Tämä sanoma kun leviää ja toki se leviää, niin kohta rajoilla ei ole tuhansia, vaan kymmeniä, jopa satoja tuhansia avun ja turvan hakijoita. Miten sitten kirkon, järjestöjen ja yksityisten resurssit, rahat ja tilat riittävät majoittamaan ja avustamaan sellaisia ihmismassoja?

Äänestä

Muiden selkänahasta rahat revitään.

Äänestä
  • Verovaroin ei voi edistää laitonta maassaoloa. Vai onko paperittomille tulossa jokin uusi tukimuoto, paperittomien perustulo, työmarkkinatuen suuruinen rahallinen tuki, mitä paperittomat voivat hakea sosiaalitoimistoista tai Kelasta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


767676 kirjoitti:

rikollisia puolue tulee lakkauttaa:

http://vasemmistonuoret.fi/blog/vasemmistonuoret-auttaa-paperittomia-jatkossakin/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu