Kauhajoen ongelma

kdfgjuyvd

Kauhajoki on aina ollu suljettu kunta, jossa maanviljelijöitä ja yrittäjiä on suosittu. Kaikki hyvät ja pahat on tehty ja koitettu. Nyt on tullu sellainen ongelma, että johtajia on mahroton määrä, mutta tekijöistä on puute. Kuinka tuon suunnan sais käännettyä? Monet johtjatkin joutuvat tahtomattaan olemaan työntekijöinä, vaikka heistä olisi omasta mielestä kykyjä enempäänkin. Yrittäjäksi on hankala ruveta, kun kuitenki joutuu tekemään kaikki itte. Siinäpä pähkinä. Kuinkas sitte kun aika paranee ja töitä olis enemmänkin.

16

3620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fsaddfsadfasdfasdf

      "Johtajilta" vaaditaan johtajuutta, ei riitä, että osaa vittuilla

      • kkhhjdk

        Kerrankin tällä palstalla on todellista asiaa!


      • PRGTtele

        ISOJA portaita suositaan tuskin maanomistajia. Metsänyhdistys lakeus tahallaan ajattaa puut niin ja siihen aikaan jotta saadaan mahdollisimman iso vahinko syyttömän Mökkitielle. Puu seissoo puolivuotta odottamassa vesisateita puskien jo sientä kun otolliset sateet saapuu autoilija ajaa uralle ja kuralle yksityistien. Lakeus syöttää potaskaa puunmyyjälle hänen korvaus vastuustaan. Tämä puutavaran ajuri on tehnyt temppunsa jo toiseen kertaan Kolmatta kertaa en sattunut paikalle eikä asiasta varmuutta. Päpättäjä puu yhdistyksessä kertoo pohjan olevan pälä,pälä ja totuus on 10cm painuma kuravelliä 100m. Totuus on jotta metsänhoityhdistys ajaa vain puuajurien korjuuketjujen ja omien työntekiöidensä asiaa. Pitävänä todisteena on puunhinta jota pidetään alhaalla tuonnilla tehtaiden kapasiteetilla ja valvotulla (metsänhoitoyhdistykset) ylituotanto kapasiteettilla. Tehtaan pomot ja muu ketju voi paksusti puun myyjä tuottaa alle kustannusten. Olen kuulluut jopa harvennukset ovat tuottaneet laskun ja sitten joskus 90v pässtä Pälä, pälä juttua PISOO.


    • harhaanjohtaja37654

      Turha noita possuja on neuvoa. Antaa itte opetella ja kantapään kautta.

      • Vahingoiloisetpenikat

        On toinenkin Metsäst## jonka päätyö on karehtia maanomistajan etua. Kaikki tehdään oman edun tavoittelemiseksi saadaan suurta "vahingoiloa" tahalliseta vahingosta. Viisastelija päästää potaskaa johto ryhmästä kestämättömäst'ä tilasta johon on omin valinnoin/toimin vaikutettu. -70 kpl hakematta vuosittain.


    • Huviajelua

      lapset saa onneksi vielä tehdä verovähennys nahtatraktorilla

    • fgpo

      Kyllä ulkopuoliset vois esittää rinnakaisesityksen

    • Kauhajoella kepulaiset ovat olleet vallan kahvassa liian kauan. Olisi korkea aika karkoittaa kepun kannattajat helvettiin koko paikkakunnalta.

      • 3rhjotij

        Kokoomus on Kommariakin kavalampi.


    • ujhluihoijoij
    • nodimefornothing

      28 kyt vuotta sitten muutin työn perässä pois.

      Antoivat mulle sossusta muuttorahaa vaikka en edes pyytäny...olin kuulemma heilunu krouviin jonottaessani liikaa niin, että arvelivat säästävänsä kun pääsevät minusta eroon.

    • s3dtvujokokugtgu

      Perfektionismi on vakava asia. Kauhajoella siitä kärsii moni .

    • jug4d2s

      rEntinen nimismies Antero on hyvä esimerkki.

    • klopää

      Ei Kauhajoen kaupungilla ole ongelmia - muutamilla luottamushenkilöillä on.

    • Seppo-Matti

      Mitä itse olet tehnyt pyyteettömästi yhteisösi eteen ja epäkohtia korjataksesi pyyteettömästi, muuta kuin ehkä maksanut veroja kuten me muutkin?

    • AAhhuuh

      Gummisedät hoitaa kylän asioota,työmies älä vaivaudu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      91
      1919
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      277
      1753
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      305
      1550
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1441
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      88
      1028
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      997
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      977
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      958
    9. 67
      944
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      931
    Aihe