Antifan käytäntönä näyttää olevan kutsua kaikkia jotka ovat erimieltä natseiksi. Ja sittenhän niitä saa hakata, seurata ja vainota. Antifasta huomaa sosialiststien yhteisen aatteen. Aikoinaan saksan kansallissosialistien pahamainen SA perustettiin esikuvanaan kommunistiset spartakukset. Tätä katuväkivallan perinnettä käyttää myös antifa. Kun hyvät miehet nukkuvat, pahuus ottaa valtaa.
Vastaukset 11
- anarkomarko
Suurin osa on subun käyttäjiä, sun muita sekakäyttäjiä. Munattomia narkkeja huivien suojissa.
- kekee7
No samaa väkivaltaa on se oikeallakin mutta enemmän viinalla höystettynä. Sosialismi on massaharha vähän kuin demokratia tai marxismi.
- eli-missä
Missä oikealla?
- antianttifantti
Anttifanttikerho on lapsenmielisten, työkyvyttömien ja yhteiskuntaan kelpaamattomien venkuloiden pieremä ilmiö, joka toimii vertaistukiryhmänä jälkijättöiselle vähemmistölle. Älykkyyden tason näkee siinä, että Anttifanttikerto perustuu väkivaltaan ja sen ihannointiin. Vielä järkyttävämmin älykkyyden matalasta tasosta kertoo se, että se väkivalta koetaan oikeutetuksi. Ja ehkä vieläkin järkyttävämmin se, että taistellaan mielikuvitusvihollista vastaan. Ehkä siinä on kuitenkin positiivistakin. Nämä liimanhaistelijat ovat löytäneet toisensa ja kokevat yhteenkuuluvuuden tunnetta, eivätkä tunne olevansa yksin. Mutta fakta on se, että he ovat yhteiskuntarauhan pahimpia vihollisia yhdessä jihadistien kanssa.
- Jonesoriginaal
Tosiasiassa anarkisteilla on vain reaktionmuodostus, eli he piilottelevat todelliset tunteensa. Tämä ilmenee siinä, että heidän toimintansa ei ole loogista. He esimerkiksi kannattavat siirtolaisuutta totaalitaarisista valtioista. Lähi-Idästä esimerkiksi.
http://tiedostamaton.net/defenssit/reaktionm.html
https://ylilauta.org/yhteiskunta/66564803#no73643830
https://ylilauta.org/uskonnot/70966076#no73457878
Olen kirjoitellut takku nettiin, mutta he ovat mitä pikimmin sensuroineet kirjoitukseni. Eli tämä näyttää, ettei anarkisteista ole keskustelemaan. Heille ei nimittäin sovi ollenkaan se, että on anarkisti heitä kohtaan. - hermo67
Minkinrehuksi saisi jauhaa kyseiset islamistien kannattajat.
- ouy
Oikeita fasistejahan ovat juuri nämä ns antifasistit!
- Patarouva-
Antifa ja punk of finland foorumi pitäisi lailla kieltää. Rasisteja ja väkivaltaa harjoittava porukkaa.
Rasismille pitäisi olla nollatoleranssi. Boikottia punk of finland foorumille, koska eivät puutu anarkisti Antifan porukoitten hillumiseen palstallaan. - Rauhanomaiset_mielen-
osoittajat haluavat tappaa fasistit viimeiseen mieheen... tai henkilöön.
- KaksoisstandarditJyrää
Niinpä, Vastarintaliike lakkautettiin perusteina väkivaltaisuus, kiihotus kansanryhmää vastaan, sekä kansanryhmien herjaaminen. Tätä samaa harjoittaa myös Antifa, ja samoilla perusteilla tuonkin rikollisjärjestön voisi lakkauttaa, mutta eihän niin tehdä, koska vain "natsit" ovat uhka.
- iouhuyg
Vastarintaliike ei aloita mitään väkivaltaisuuksia, vaan lopettaa ne heti alkuunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 86638
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31580Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?37523Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 34502
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?62495- 63491
- 68479