Venäläiset ovat iloisiä Kimin pommin räjähdystä kun lapset Joulupukki kävi.
Ei ne edes mainitsivat että se räjähti vain 300 km päästä Vladivastok kaupungista.
Mistä syystä ne ovat niin varmoja että seuraavalla kerralla ei heidän surkea kaupunki lentää taivaaseen?
Ei ne edes mainitsivat että se räjähti vain 300 km päästä Vladivastok kaupungista.
Mistä syystä ne ovat niin varmoja että seuraavalla kerralla ei heidän surkea kaupunki lentää taivaaseen?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei voi kuin ihmetellä miten lapsellisen sinisilmäisesti tarkastellaan Länsimaissa Venäjää. Milloin edes ymmärretään että se käy täyttä sotaa länsimaita vastaan. Esimerkiksi vaikka tämä Pohjoi-Korea: Pohjois-Korea saa rakettitekniikan ja polttoaineet Venäjältä ja Kiinasta.
Kimi puhuu juuri sitä mitä Venäjä ja Kiina pakottavat sen kertomaan. Pikkuvaltion puheet ovat kuin suurvallan puheita, joita ne todellisuudessa ovatkin (Venäjä ja ehkä Kiina). Tavoitteena ilmeisesti saada USA:lle kriisi toiselle puolelelle maapalloa, jolloin voidaan hoidella USA:n häiritsemättä Ukrainan haltuunotto tai maayhteys Kalingradiin.
Taas puppua täydeltä laidalta, miksi pitää valehdella asioita jotka ammutaan alas heti?
Pohjois-Korean rakettimoottoritekniikka on suurella todennäköisyydellä Ukrainasta ja tästä on jopa faktaa. Paljonko Pohjois-Korea on itse tehnyt kehittelyä, sitä ei tiedä varmalla kukaan.
Mutta tekniikka on Ukrainasta lähtöisin, sama tehdas mikä toimitti moottoreita Venäjälle, mutta Venäjä on lopettanut yhteistyön kyseisen toimittajan kanssa ja tehdas on keikkunut konkurssin partaalla.....eli Pohjois-Korea on ollut tavallaan tehtaan pelastaja....mielenkiintoista kuinka hiljaa esim. jenkit ovat tästä asiasta?
Jenkit ovat tietoisia pilkuntarkka mitä Ukrainan ohjuksen tehtaissa sattui ja tapahtui, Ukraina oli pakotettu antaa vaapa pääsyä kaikenlaisille tarkastajille Venäjältä, Englannista ja USAsta.
Silloin venäjä levitti feikki koltchugan (passivinen tutka) toimituksesta Saddamille. Kasi tai kolme vuottaa USA etsi tätä tutka Irakista. USA joutui toteutumaan että venäläiset huijasivat jälleen kerran CIA. Tähän päivän asti Venäläisille oli helppo huijata CIA ja FBI,kun Bush lakkasi venäjän osastot.
Toivottavasti jenkit eivät tehdä sama moka uudestaan.
Venäjä vei kaikki ohjukset ydinkärkien kera Ukrainasta Budapeshtin memorandumin mukaan.
Pohjois-Korean rakettimoottoritekniikka on Ukrainasta lähtöisin, totta. Ukrainahan toimitti sitä Venäjälle, ei muualle, mutta Venäjän hyökättyä Ukrainaan ja miehitettyän Krimin tuo yhteistyö luonnollisesti loppui.
Venäjä toimitti sittemmin tuon jo vanhentuneen rakettitekniikan Pohjois-Korealle. Tietysti vastoin kaikkia kansainvälisiä sopimuksia kuten Venäjällä on tapana yleensäkin toimia.
Varmaan Pohjois-Korea on jatkokehittänyt tuota tekniikkaa ja aivan varmasti Venäjän tuella. Siitä ei ole epäilystäkään ottaen huomioon Venäjän toiminnan yleensäkin.