TUHON merkki ASTEROIDI 2017 PR25

MaailmanMuutoOotkoValmis

Nasan sivuilla "JPL Small-Body Database Browser " nähtävillä asteroidi 2017 PR25 on kiertoradallaan 23.9. erittäin lähellä maata.

Kyseinen asteroidi lähestyy yhtä lähelle maata vain kun joku suuri katastrofi tai sota on maapallolla käynnissä ja etenkin Euroopassa.

Viimeksi : vuonna 1943 ( II maailmansota), 1917 ( I maailmasnsota ). 1800 luvulla nälkävuosien aikaan kun maapallolla oli ns. pienoisjääkausi ja satoa menetettiin Euroopassa.

8

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kanankoipi

      Onko tietoa millaisia mullistuksia tulossa esim uutisissa ?

      • MaailmanMietiskelijä

        Jos tapahtuu niin, että asteroidi olisi tulossa päin maata, niin sen päätellystä törmäyspaikasta riippuen ihmisille tuskin ilmoitettaisiin tästä paniikin vähentämiseksi. Olisi toki ainakin omalle kohdalle ihan kiva kuulla siitä uutiaissakin


    • MaailmanMietiskelijä

      Olen lukenut tuosta myös!! Lieneekö totta, sitä ei tiiä. Mut mielenkiintoista on että erääseen pyramidiin egyptissä on kaiverrettu että tuho tapahtuu 20-23.9.2017

    • Stigonboord

      Tåmå ei ole se nibiru tai planeetta x tai muu. Vaan ennusmerkki taivaalla. Tämä ei osu maahan vaan tuo tiedon lähiaikana tapahtuvasta maailmanlaajuisesta katastrofista.

    • YmmärrystäTarpeen

      Kyseisen asteroidin kiertoaika on noin neljä vuotta, eli se käy keirtoratansa Maata lähimmässä pisteessä vähän väliä, eikä joka neljäs vuosi tapahdu katastrofaalisia juttuja.

    • ASSteroIDI

      Kiertorata kestää neljä vuotta. Mutta vain aniharvoin rata osuu näin lähelle maapalloa.

      Ja silloin kun osunut niin silloin on alkanut katastrofin aikakausi.

      • MeAgain

        No, siinä tavallaan tällaisen "astrologian" ongelma. Ensinnäkin, Daltonin ja Maunderin minimit olivat useiden vuosikymmenien tai jopa vuosisadan juttuja, joiden korreloiminen yhden asteroidin kanssa on vähän kyseenalaista ;)

        Toiseksi on se, että minkälaisen haarukan korrelaatiollesi valitset. Toinen maailmansota oli laajentunut jo vuosia tultaessa loppuvuoteen 1943 ja mihin valtaisiin katastrofiin vuoden 1969 lähivierailu korreloi? Vietnamin ja ympäristön sota oli ollut meneillään jo hyvää vauhtia vuosikymmenen, joten asetetaanko katastrofi ennakoivasti asteroidille vai kelpaako jokin lähempää valittu katastrofi, kuten maanjäristys, Charles Manson, nälänhätä tai jonkin psykedeelisen rokkibändin hajoaminen? Kenties asteroidi ennakoi Jim Morrisonin kuoleman tai vaikka merkkasi kuulauskeutumisia?

        Jos jaksamme vain valikoida tai säätää aikalinjaa, löydämme kyllä aina korrelaation ;)


    • JytkyjussinKivi

      Asteroidin nopeus on 48000 km / h. Halkaisija 600m
      Lisäksi mars venus ja merkurius sellaisessa linjassa että saattavat vaikuttaa rataan kun on lähempänä maapalloa. Yksi nopeimpia asteroideja siis tulossa..
      Tuskinpa meille kerrottaisiin etukäteen että iskeytyminen on sitten tulossa.. ei vaan tarkkaan tiedetä vielä mihin. Mutta ilmoitellaan lähempänä.
      Lisäksi asteroidi on havaittu vasta tänä vuonna.. outoa eikö ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3457
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe