jonnekin kellariin tai peräti soramonttuun tai Guantanmoon vaarallisten totuuksien kertomisesta kansalle kun ei sitä ole enää palstalla näkynyt. Suomi on nyt enemmän oikealla kuin oli pahimpina lapualaisvuosinaan jotta kaikki on mahdollista.
Pitää odottaa vuoden 2019 ek-vaaleja josko sitten taas mahdollistuisi paluu demokratiaan.
Pitää odottaa vuoden 2019 ek-vaaleja josko sitten taas mahdollistuisi paluu demokratiaan.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Täh, kyllähän Anni-Ketale on Pravdan iskulauseita suoltanut tänne tauotta. Kuten aivopestyn kunnon stallarin kuuluukin. Hänellä vain nimimerkkejä useampia, ei aina muistaa ottaa "Annia" hyllyltä.
Oikeistoräähkä, anna edes YKSI esimerkki Annin muka syöttämästä Pravdan iskulauseesta. Joka ainoa asia mitä hän on sanonut on historiankirjoista tarkistettavissa. Jos lukisit muitakin teoksia kuin oikeiston vaalipamfletteja niin tietäisit sen.
Aina on Annille riittänyt puoltajia. Mitä paksumpi vale sen innokkaampia.
"Joka ainoa asia mitä hän on sanonut on historiankirjoista tarkistettavissa. Jos lukisit muitakin teoksia kuin oikeiston vaalipamfletteja niin tietäisit sen"
Tämä Vieno Huttula toistelee vain punikkien ja kommunistien propagandaväitteitä ja panee väliin brittikaunaisia valeita.
Oikeiston vaalipamfletteja tuskin kukaan lukee. Ei ainakaan historiatietojen takia.
Huttilan historiatiedot takaa vain vielä häntäkin pöljempi valehtelija.
Mutta, "Joka ainoa asia mitä hän on sanonut on historiankirjoista tarkistettavissa."
Ongelmahan tässä on se, että Pravda ym. idän kirjoitettu sana ei ole oikeaa historiaa. Ja te (sinä) olette upeasti välttäneet kaiken muualta kuin idästä tulleen historiankirjoituksen
-------"Joka ainoa asia mitä hän on sanonut on historiankirjoista tarkistettavissa. Jos lukisit muitakin teoksia kuin oikeiston vaalipamfletteja niin tietäisit sen"
Tämä Vieno Huttula toistelee vain punikkien ja kommunistien propagandaväitteitä ja panee väliin brittikaunaisia valeita-----
Sinulle esitettiin tuossa kysymys ja haaste millä todistaa syytöksesi oikeiksi. Mutta kävi kuten kaikki varmaan arvasivatkin, ei edes yritystä todistelun suuntaan mutta kömpelönä hämäysyrityksenä katupoikatason turvanpieksentää ja syytöksen toistelua. Lahtari pani taas parasta osaamistaan historiansaralla mihin kykenee, buaaaaaaah.
Harvinaisen tyhmä taukki on kyseessä, kuten nazilutkan kuuluukin.
------ Ja te (sinä) olette upeasti välttäneet kaiken muualta kuin idästä tulleen historiankirjoituksen----
Se velvoite näyttää toteen edes yksi Annin virhe koskeekin teitä eikä muita. Mutta koskapa vuosia jatkuneesta huudostanne huolimatta ette ole ainuttakaan virhettä kyennyt näyttämään toteen niin se kai todistanee sen, että Annilla niitä virheitä ei kertakaikkiaan ole ollut. Kai te olisitte riemuun ratketen jo näyttäneet huutonne toteen edes yhden kerran.
Mutta paljonko luulet olevan luottamusta palstan lukijain silmissä sinulla jonka tekstit ovat aina olleet vain pelkkiä herjauksia, tasoa alamaailman räkälät.
"Pitää+odottaa+vuoden+2019+ek-vaaleja+josko+sitten+taas+mahdollistuisi+paluu+demokratiaan."
Ja+mitä+tuo+tarkoittaa?+Vasemmistoenemmistöä+Eduskunnassa?+Tämän+hetken+vasemmistopuolueiden+kannatus+yhteenlaskien+on+gallupin+mukaan+n.+23+%!+Siitä+on+pitkä+matka+enemmistöksi.
Siinä meillä toinen tollo, hourii vasemmistoenemmistön tarpeesta. Kunhan Vihreät, SDP ja RKP ja Vas-liitto panevat hallituksen pystyyn niin sinä sulle vasemmistoenemmistöä ja saadaan taas Suomi kuntoon.
vasemistovoittone hallitus tulis kyllä nykysen jälkeen kalliiksi suomenmalle.ei!
Anni on rohkea, älykäs ja taitava kirjoittaja, joka ei pelkää nostaa esille vaikeitakaan asioita. Tietämykseltään hän edustaa palstan parhaimmistoa.
Palkkana totuuden sanoista on tosin monesti vain oikeiston rakkien voimatonta räkytystä ja sanoinkuvaamattoman törkeitä henkilöön käypiä herjoja, mutta eipä näiltä elämäm koulun tarkkisluokkalaisilta kai muuta voi odottaakaan.
HAHAHAHAHHAH!!!!!!!!!!!!!!!!
Parasta punikkiripulia aikoihin. Nyt on kunnon paatosta ilmassa.
Laita äkkiä lisää. Voin vähän maksaa.
Annin yksipuolista marxilaista jorinaa ei ole ikävä. Jospa muikilla on jäänyt putki päälle pubissa nähtyään viimeiset gallup-luvut vasurien "etenemisestä"?
Annapas neiti esimerkki Annin marxilaisista puheista kun ei niitä kukaan muu ole nähnyt kuin sinä. Mutta muutpa täällä eivät eläkään harhoissa vaan ihan tässä reaalimaailmassa.
Näyttää tämä ketju olevan täynnä Pravdaan hyvin perehtyneitä koijareita kun pystyvät niin tarkoin vertaamaan Annin kirjoituksia Pravdan kirjoituksiin. Voin taata, että siihen harva suomalainen kykenee. Täytyy olla Pravdan henkisessä piirissä kasvanut ja omata hyvä venäjän kielen taito. Niitähän on.
Kyllä Vieno Huttulalla täytyy olla hyvät välit ihan Kremlin sisäpiireihin, koska hän ainoana Suomessa tietää mm. kymmenien salaisten tukikohtien sijainnit ja toisaalta pystyy niitä määrittämään.
Esimerkiksi Airiston Helmen, vaikka edes KRP ei ratsiassaan saanut siitä selkoa.
Mutta Annipa tiesi, koska sai tiedot "suoraan hevosen suusta"!
Vaan miten muutoin itse tietäisit Annin juttujen olevan suoraan Pravdasta ellet itse olisi koko ikäsi lukenut Pravdaa?
Noinhan asian täytyy olla.
Kyllä nuo tiedot on saatu suoraan Huttilan tämän palstan teksteistä.
Julkaistaanko ne ensin Pravdassa?