Ei voi sanoa kuin, voi jumalauta mitä pelleilyä ! Lopputulemana, ei saa syyttää syyttömiä !!
Tiivistettynä Sipilän hallituksen puuhat, täysin mitään sanomatonta Suomen parhaaksi.
Oikein oksettaa tuollaiset saatanan nahjukset, jotka eivät kuitenkaan välitä kuunnella kansaa.
Tiivistettynä Sipilän hallituksen puuhat, täysin mitään sanomatonta Suomen parhaaksi.
Oikein oksettaa tuollaiset saatanan nahjukset, jotka eivät kuitenkaan välitä kuunnella kansaa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Joo kyllä syyttömiä pitää syyttää ...
Hm.... miten se nyt menikään ?
Huhtasaari pisti pelle Sipilälle luun kurkkuun Eduskunnan kyselytunnilla. Sipilä änkytti naama punaisena, mutta ei mahtanut Lauralle mitään. On se Sipilä pelle !
Laura Huhtasaari on sen luontoinen nainen, että pistää luun kurkkuun kenelle hyvänsä.
Laura vei Sipilää, kuin pässiä narussa. Sipilän jatkuva vatulointi näyttää vaan jatkuvan, ei ole uskottava, ei sitten millään. Nyt sentään käydään keskustelua maan turvallisuudesta kansalaisille. Jos on oikeasti turvaa hakeva, niin miksi pitää valehella nimensä ja ikänsä ?
Tasan samaa mieltä, Suomessa ei näköjään voida keskustella todellisuudesta, ilman ettei Ylen toimittajatätikin viittaa rasismiin ja vihapuheisiin.
Tuskin yksikään ihminen, joka elää reaalimaailmassa ja on seurannut euroopan mediaa, voi olla siitä Huhtasaaren kanssa eri mieltä, Islamisaatio, siis Islamilainen "vallankumous" leviää niin euroopassa kuin meilläkin. Päättäjät jaarittelevat ja puhuvat rasismista ja vihapuheista, eivät vaan uskalla kuunnella kansan todellisia mielipiteitä, jotka ovat koko euroopan kansan enemmistön mielipiteitä.
Hyvä että naisissa löytyy miehiä viisaampia. Nerkin Erkki sanoi suomalaisia syrjäytyneitä turvallisuusuhkaksi, ja ihmekkö se on. Kirvesmies Korhonen kieltäytyy työstä, ja saa kolmen kuukauden karenssin Ibrahim kieltäytyy lähtemästä maasta, lähtisit nyt sanoo Erkki. Katsotaan mistä rupeaa löytymää niitä viisaudenhampaita,paperit revitty ja hampaat ikä seitsemäntoista. Hampaille olis kyllä käyttöä päättäjien keskuudessa,eikä suinkaan ikää määrittään. Troijan hevosia kaikki matut, aseet tulevat vain perässä.
Osoittaa vai ettei persuihin eikä Huhtasaareen voi luottaa lainkaan. Sipilän kokouksessa Huhtasaari oli samaa mieltä vihapuheista ja seuraavana päivänä hän esittää vihapuhetta yhtä uskontoa vastaan. Pinnoja keräävä raukka.
Uskovainen joka hyökkää toista uskontoa vastaan. Hurraauskovaiset ovat pahimpia ja tyhmimpiä. Miten joku voi uskoa johonkin raamatun kertomaan satuun maailman luomisesta?
Tuossa Raamatussa puhutaan jotain lähimmäisenrakkaudesta mutta on tainnut Huhtasaarelta jäädä lukematta tuo kohta. Toisaalta samoista kannattajista kilpailevat puolueet ovat toistensa pahimpia kilpailijoita sama taitaa koskea uskontoa. Muslimeja on enemmän kun luterilaisia ja siitä Huhtasaaren raivo.
Ei Huhtasaaren kyselytunneilla esittämä puhe ollut mikään vihapuhe. En käsitä miten täällä ei voi puhua mitään, jotta sitä ei koettaisi politiikkojen mielestä vihapuheeksi tai rasistiseksi.
Useissa keskustelupalstoilla todellisia vihapuheita saa lukea uskovaisiin kristittyihin kohdistuvia puheita. Ne eivät huolestuta politiikkoja lainkaan.
Rasismia olemme itse kokeneet . Meihin vanhuksiin kohdistuva piittaamattomuus ja avun saanti esim. terveyspalveluita hakiessamme on rasismia, ikärasismia.
Mitä on vihapuhe? Olen tuossa pakolaisasiassa aikalailla Huhtasaaren esittämillä linjoilla, eikä minusta ole mitään vihapuhetta esittää mielipiteensä, perustellusti.
Raamattua en asiaan sekoittaisi. Valitettavasti yksi uskonto uhkaa noista länsimaissa vaaralliseksi, se ei ole suoranaisesti uskonnon vika, vaan monen asian summa - mutta siitä huolimatta, meidän ei ole mitään syytä kantaa vastuuta, siis vastuuta meillä ei noihin juttuihin suuremmin ole - ne ovat muualta aikaansaatuja tapahtumia, jotka ovat johtaneet muslimien radikalisoitumiseen - mutta siis meillä ei ole vastuuta asiaa korjata henkemme uhalla.
Totta kai voimme pyrkiä auttamaan - siellä missä se hätä on, tänne ei tule hädänalaisia väärällä nimellä, kotimaalla ja nimellä esiintyviä - ne ovat uhkia, jotka on ehkäistävä ennakolta ja tehokkaasti - tarkalla seulonnalla ja välittömästi. Siksi tänne ei ole syytä ottaa itsesaapuvia retkeilijöitä, vaan ainoastaan sovittuja reittejä saapuvia tarkastettuja oikeita hädänalaisia.
No mistähän tämä raasu nyt sitten inisee?
Trumpin ja Sipilän maailmoilla ei ole enää juurikaan eroa.
Niin on avaaja oikeassa kuin vain ikinä olla voi. Huvittavinta on sekin touhu kun palstalta siivotaan HELSINGIN SANOMISTA linkitetty juttu "vihapuheena" ilmeisesti.
Laitan tähän vielä tuon jutun kertaalleen, enkä tosiaankaan ymmärrä mitä siinä on sopimatonta.
Jotensakin alkaa vaikuttamaan, että päättäjämme ottavat mallia Pohjois-Koreasta tai sitten entisestä neuvostoliitosta. Tuskin edes Venäjällä ihmisten kirjoittamisia sensuroidaan kuten tällä palstalla näytään tekevän.
Kertokaa nyt edes mikä tässäkin linkityksessä täyttää sensuroinnin merkityksen.
Enpäs laitakkaan, kun oli !hiirestä jo poistunut kun käytin konetta välillä kiinni.
No kuitenkin siinä käsiteltiin sellaista, kun Halla-aho ihmetteli poliisinkin puolueellista kirjoittamsta, ja suvakit alkoi heti sitä väittämään joksikin kohdentamiseksi.
Eikö helvetti enää saa edes asiasta asiallisesti sanoa, ilman että NWO-porukat tulee sensurointeineen väliin syyllistämään Halla-ahoa vaikka kohdentamisesta ja politikoinnista olisi pitänyt syyttää tuota ns. virkavallan edustajaa.
Onko nyt niin, että rosvoketkujen puolustajiksi on virkavaltakin valjastettu?
Sipilästä on tullut aivan änkyttävä reppana, ja josttain saatanan kumman syystä SAK/demarimafian pressaehdokasta mainostettiin eduskunnan kyselytunnillakin pitkät ajat.
No Huhtasaari keräsi taas kansalta lisäpisteitä, jas voipa ollakkin, että hänestä kansa leipookin uuden pressan, jos pelinpolitiikka jatkuu samanmoisena mihin suuntaan se nyt on menossa, eli että omaa kansaa poljetaan matujen takia.
Jos matuille ei kelpaa noin hyvät olot, mitä niille on jo luotu, niin jokainen mielensä osoittaja poistettakoon maasta ilman mitään sen kummempia oikeuskäsittelyjä.
Mutta kuin koneeseen ja kotiin, ja ilman papereita.
Niin miksikähän niiden ns. papereita odotellaan, kun ei niillä ole ollut mitään tullessakaan.
Kertakaikkiaan naurettavaa touhua.
poistakaa se Risikko ja Terho pois sieltä ministeriaitiosta, ei ne sinne kuulu kumpainenkaan, eikä muutkaan siniset uuvatit.
Terholla näyttää olevan mielenterveydellisiä ongelmia aivan selvästi.
Ei ole häävi hallitus, eikä kansa kunnioita tuollaista teelmää ollenkaan.
Uudet vaalit välittömästi, että saadaan maahamme edes laillinen hallitus.
Persut eivät ole kansa.
Tällä menolla persut on kansamme suurin puolue.
Miksikähän SAK/demarimafialaiset sitten puhuivat eduskunnan kyselytunnillakin, niin kuin ne olis muka koko kansa?
Senkö sinäkin hyväksyt?
Voi piru mitä lässyttämistä koko demujen touhu.
Se on vain njiin, että Halla-ahon persut on seuraavassa gallupissa jo ohittaneet demarit, ja ehkäpä kepunkin. Eli syksyn mittaan siirtynee jo suurimmaksi puolueeksi galluppien mukaan.
Eihän tuo aekadian sirkusporukka näytä olevan mitään ruudinkeksijöitä, joten persujakin on helppo kasnnattaa tuntematta edes minkäälaista syyllisyyttä käyttäytymisestään. Päinvastoin, rintaa vetää rottingille, kun saa vastustaa yhteiskunnan ökyrosvoja, normaaleja perusihmisiä persuja äänestämällä.
Lauran mielestä maapallo on litteä. Se siitä akasta.
Hyvä Laura, hän näytti suvaisevaista leikkiville himorunkkareille kaapin paikan, Laura oli täysin oikeassa siinä kun sanoi tuolle Sipilän paskasäkille että muslimielikoiden vihapuheet kristittyjen tappamisesta pitää lopettaa.
Katsokaa suomalaisia jihadisti-sivuja, miksi niitä ei ole kutsuttu vihapuheeksi!?