Mahtavia uutisia Ilkassa!

" Finn-Powerille tilauksia maailmalta – yritys palkkaa lisää väkeä. "

Tilatkaa Ilkka ja lukekaa myös hyviä uutisia. 🤗
12549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jokos ne 150 Finn-powerin työntekijää muuttaa härmänmailta karhuvuoreen.

Äänestä

Peruin Ilkan ja nykyään luen vain Muutos Voima lehteä. Hyvä uutinen on se, että sitä lukee nykyään kaikki muutkin. Ilkka kuihtuu pois...

Äänestä
  • Pipo tiukalla,kannattaa varoa ettei verenkierto kokonaan tyrehdy.

    Ilkassa ei ole kyllä mitään ihmeellistä pakolaisuuteen liittyen.

    Äänestä

  • Ilkka vääristelee asioita. Panttaa oikeita tietoja. Palstatilaa käytetään maahanmuuttajien kertomuksiin. Päätoimittajan kolumnit viittaavat enemmän vasemmistoaatteisiin kuin kepulaiseen.
    Lukekaapa Pohjalaisen päätoimittajan kolumni 9.9.17 . Vähän toista maata kuin Ilkka lehden Takalan.

    Äänestä

  • Tuo aloottaja on paras haittamaahanmuuton ja Ilkan mainosmies - negatiivisessa mieles.
    Jatka vain samaan malliin SÄÄLIÖ!

    Äänestä

Aloittaja
  • Toimittelijan mukaan:
    Nykyisen määritelmän mukaan suomalainen sotilas oli pahimman luokan rasisti, kun tappoi Neuvostoliiton kansalaisia, estääkseen näiden maahantulon !
    Oikea toiminta olisi ollut ohjata heidät Kansanhuollon hoiviin, jossa heidän avuntarpeensa olisi tarkkaan selvitetty ja hoidettu.

    Äänestä

  • Ikuinen kunnia niille valveutuneille tovereille, jota eivät lähteneet mukaan fasistis-rasistiseen aggressioon vaan jäivät urheasti Lummukan ja Lappajärven metsiin.

    Fasisteja on edelleen keskuudessamme. Esimerkiksi keskustan töysälaisen (nyt jo edesmenneen) kansanedustajan aloite Suomen toisesta itsenäisyyspäivästä (19.9. välirauhansopimuksen kunniaksi) on vaiettu kuoliaaksi, vaikka hän teki ehdotuksen jo vuonna 1974.

    Onneksi tohtori J. Halla-aho varmisti luistamalla intistä, ettei häntä edes yritetä houkutella epädemokraattisiin natsiseikkailuihin.

    Äänestä

Finn powein on kuulema muuttamassa seinäjoelle. Niillä on vaikeuksia saada palkattua asiantuntijoita tänne, kun matut riehuu kouluissa ja kähmii tyttölapsia kylillä perseestä. Perheelliset ei halua muuttaa kauhavalle!

Äänestä
  • Ei tänne kannata poikamiestenkään tulla, koska vapaat ja miehiinsä kyllästyneet naiset ovat päässeet tumman patukan makuun. Suomalaiset ovat kuulemma pualijauhoosia.

    Äänestä

Todella hyvä uutinen on se että FB muuttaa Kauhavalta Seinäjoelle. Pitäkää Kauhava matunne ihan rauhassa ja kasvattakaa niistä kunnon suomalaisia !!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

" Finn-Powerille tilauksia maailmalta – yritys palkkaa lisää väkeä. "

Tilatkaa Ilkka ja lukekaa myös hyviä uutisia. 🤗

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu