Mitä tässä maassa oikein tapahtuu ?

kunpahuustuli

Seinältä
Mitta tuli täyteen! 22 päivä klo 12.00 on väkeä menossa Alahärmän koulukeskukselle antamaan tukensa näille lapsille, jotka syytöminä joutuvat kantamaan vastuun päättäjien munattomasta politiikasta. Rehtori vielä kehtaa kieltää lapsia edes puhumaan kokemuksistaan koulun ulkopuolella.
Itse aion saapua muiden jatkoksi paikalle. Nyt on näytettävä että tätä kansaa ei Sipilän komennolla hiljennetä. Tästä lähtien on lopetettava nöyristely ja näytettävä, että Suomessa on vielä miehiä ja naisia, joille ei kelpaa pelkästään maksajan rooli tässä unelmassa. Jos me ei lapsia suojella, niin kuka sitten? Opettajat ei uskalla puuttua kun itsekin saavat näiltä iäkkäiltä teineiltä nenäänsä.

4

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sipilä_pois

      SIpilä ja Orpo on saatava pois huseeraamasta

      • missä-on-vastuu

        Sipilä, Orpo, Nerg, Risikko jne. ovat kaikki vastuussa tästä Suomessa olevasta hirvittävästä epäoikeudenmukaisuudesta, joka liittyy näihin asioihin. Turvapaikanhakijoita on vedätetty tulemaan Suomeen ja nyt ei pystytä omia lapsiakaan täällä enää suojaamaan. Koko homma on alusta alkaen hoidettu aivan päin honkia. Kaikkien taustat ja paperit olisi kuulunut tarkastaa rajalla, eikä vasta myöhemmin ja nyt näitä tuntemattomia tulijoita laitetaan kouluihin omien lastemme sekaan.

        Kantakaa poliitikot vastuu mitä teette. Risikko tee jotain tai eroa.


    • äläalistumuslimille

      Islamisaatiota pukkaa.

    • tapperlund

      Ei tarvi tarkastaa mitään rajalla, kaikki 1991 jälkeen tulleet karvanaamat takaisin, samoin somalit viimeistä myöten ulos.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2543
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1818
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      70
      1637
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1281
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      988
    7. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      979
    8. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      978
    9. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      891
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      884
    Aihe