Alissa alakynnessä

Jotenkin perjantain jakso oli pettymys. Odotin, että Gunnar jää sen ratikan alle ja Alissa juonii hänen omaisuuden itselleen. Silti jännää nähdä mitä Alissa keksii seuraavaksi, vaikka ollut jo monta jaksoa alakynnessä. Alissa on ehkä lempparini tällä hetkellä sarjassa muutenkin. Toivoin koko ajan, että Alissa ei luovuta Gunnarin omaisuuden suhteen, vaan hankkii sen keinolla millä hyvänsä, kuten torstain jaksossa nähdyssä Alissan kuvitelmassa. Nyt jäi vähän pettynyt fiilis, kun Alissa joutui tähän tilanteeseen.
14284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Varmaan vähän helvetin jännää! Meneekö niin että aliisa tekee jotain ja häviää, vai että kunnari tekee jotain ja alissa häviää! Varmasti salkkarifanit jännittävät tosissaan :D

Äänestä
  • Toi on siis oikeesti tosi tosi jännä tilanne! Mua siis jännittää niin paljon et vatsaa vääntää ja pierettää ja ripulii tulee siis aivan jatkuvasti! Tulis jo seuraava jakso mis toi tilanne niinku ratkee nii pääsis jo pois pöntölt. Nyt ku ei uskalla ees kauppaan mennä ku kakkishätä voi yllättää kassajonos. Siis aivan kauheeta!

    Äänestä

  • Muaniinkakattaa kirjoitti:

    Toi on siis oikeesti tosi tosi jännä tilanne! Mua siis jännittää niin paljon et vatsaa vääntää ja pierettää ja ripulii tulee siis aivan jatkuvasti! Tulis jo seuraava jakso mis toi tilanne niinku ratkee nii pääsis jo pois pöntölt. Nyt ku ei uskalla ees kauppaan mennä ku kakkishätä voi yllättää kassajonos. Siis aivan kauheeta!

    Heko heko että oli taas niin hauskaa! Voisitko jo oikeasti lopettaa noiden ala-arvoisten eritejuttujen kirjoittelun? Ketään ei oikeasti naurata tollaset!

    Äänestä

Haluaisin maistella alissan pissaista pimpsaa

Äänestä
  • Alissaaahhh...pissan tuoksuinen pimpsa.

    Äänestä

  • Pissa-A-Lissa kirjoitti:

    Alissaaahhh...pissan tuoksuinen pimpsa.

    Hekoti hekoti vaan sinunkin alapääjutuillesi! Et sitten muuta keksinyt? Ketään ei jaksa enää naurattaa tuollaset oikeesti! Menisit mielummin fantasioimaan johonkin fetissi tms. palstalle!

    Äänestä

  • Alissan sukunimenkin pitäisi varmaan olla Pissareva.

    Äänestä

Alissa löytää euron kauppakeskuksen käytävältä ja menee pistää sen lähimpään peliautomaattiin. Panos euroon ja sieltähän tulla mojahtaa isoin mahollinen voitto. Sitten Alissa menee ja laittaa Eurojackpotin vetämään. Sieltä tulee 40 milliä ja Alissa ottaa lennon jonnekin kauas pois.

Äänestä
  • Eli nakkilaan.

    Äänestä

  • jhgjjhgjhgjh kirjoitti:

    Eli nakkilaan.

    Salkkareiden maailmassa Nakkila on maailman äärissä.

    Äänestä

Alissan pimpistä suihkuaa viljalti kusta.

Äänestä
  • No ohhoh! Ihanko tosi? Kas kun kaikki halusi tuonkin tietää! Toivottavasti tämä ei tule sinulle yllätyksenä mutta olet lähinnä säälittävä. Mene elämässäsi eteenpäin ja lopeta jo tuollaisten tyhjänpäiväisten eritejuttujen kirjoittelu!

    Äänestä

Olipahan taas osuma, kun Sergei meni varastamaan parkkihallista Bemarin, niin eikös tämä Alissa ollut nukkumassa juuri sen auton takapenkillä. Millähän ilveellä se nyt oli sinne autoon päässyt? Tiirikoiko lukon tamppoonin narulla?

Äänestä
  • Aivan varmasti tiirikoi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alissaaa kirjoitti:

Jotenkin perjantain jakso oli pettymys. Odotin, että Gunnar jää sen ratikan alle ja Alissa juonii hänen omaisuuden itselleen. Silti jännää nähdä mitä Alissa keksii seuraavaksi, vaikka ollut jo monta jaksoa alakynnessä. Alissa on ehkä lempparini tällä hetkellä sarjassa muutenkin. Toivoin koko ajan, että Alissa ei luovuta Gunnarin omaisuuden suhteen, vaan hankkii sen keinolla millä hyvänsä, kuten torstain jaksossa nähdyssä Alissan kuvitelmassa. Nyt jäi vähän pettynyt fiilis, kun Alissa joutui tähän tilanteeseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu