Sipilän tytär vihitään avioliittoon

tänään pääministerin vairka-asunnolla Kesärannassa. http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005361059.html
30544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Ja veronmaksajien kustannuksella tietysti Kepulien tapaan . Että silleen.

1Äänestä
  • Sinä vajakki et ole osallistunut veronmaksuun.

    2Äänestä

Siellä on mafioosolestan koko lestainen suku juhlimassa meidän rahoillamme.

1Äänestä

Kai he maksavat huoneistojen käytöstä asianmukaisen vuokran, koska tilat eivät ole tarkotettu vihkipareille, vaan TYÖNtekoon?

1Äänestä
  • Miksi morsian ei tyytynyt avoliittoon? Olis isäukon rahat säästyneet. Eikä se maistraatissa vahvistettu liitto paljoa olis maksanut, jos varmuutta liitolle haluaa!

    1Äänestä

  • usko-urhea kirjoitti:

    Miksi morsian ei tyytynyt avoliittoon? Olis isäukon rahat säästyneet. Eikä se maistraatissa vahvistettu liitto paljoa olis maksanut, jos varmuutta liitolle haluaa!

    Ei avoliitto ole mikään liitto...se on hupatusta!

    Äänestä

Onnea hääparille! Toivon, että heidän yhteiselonsa on rauhaisaa. Rakkaus vallitkoon heidän perheessään!

Äänestä
  • Ois mukava nähdä maksu kuitit tilojen käytöstä.Varmaan nää lestat juhli meidän verorahoilla.Virkaasunto on virkaasunto.Yksityis tilaisuudet pidettäköön muualla ja omalla rahalla.Tämä on härskiä käytöstä.

    1Äänestä

  • No ihan normaalia kepulointia, se on kepu pettää aina. Että silleen.

    1Äänestä

Älkää nyt jaksako valittaa ihmiset tämmösestä pienestä asiasta.
Onnea hääparille.

Äänestä
  • Hyvä yritys kääntää huomiota pois epämieluisista hallituksen asioista. Että silleen.

    Äänestä

Saahan sitä pitää juhlat virka-asunnolla kun on kerta sellainen etu jos sattuu olemaan pääministeri. Pidetäänhän me muutkin juhlia kämpissämme.

Äänestä
  • virka-asuntoon tarkoitettu viranhoitoon ja sen kulut maksaa veronmaksajat, tuskin on tarkoitus että veronmaksajat maksavat tuon paska-lestan sukulaisten yksityiselämän kulut. Koko perhe samanlaista paskasakkia, hyi_helvetti toivottavasti saavat syövän jokainen.

    Äänestä

toivottavasti kuolee....

Äänestä

Maksaako lestakepuli-miljonääri Sipilä vuokran valtion tilasta vai mällätäänkö siellä koko lestasuvun voimin meidän veroeuroillamme.
Noh, parin vuoden kuluttua luemme kun nuori pari kasvoi erilleen. Oli nääs niin erilaiset arvot!

Äänestä

Meneekö se naimisiin tyttärensä kanssa?

Äänestä

Suomi on yhä armopalojen varassa – ja taustalla tahtipuikkoa heiluttaa roolinsa unohtanut professori.
Professori: Pappien tekemät homovihkimiset ovat päteviä –"Kirkon tilanne on tulehtunut".

Äänestä

Onko muslimihäät lesta tapaan?

Äänestä

Paljon Onnea Hääparille,saakaa paljon lapsia ja lapsen lapsia

Äänestä
  • No ei sitä runsasta lapsimäärää tarvitse lestadiolaisille erikseen enää toivottaa.

    Äänestä

Kohta ne jo eroaa kuten lestakepuli despootin paikaltaan joutuu lähtemään.

Äänestä

Iltalehdessä sanottiin että Kesärannassa saa pitää perhejuhlia. Stubb juhlinut siellä veljensä ja isänsa kanssa.

Äänestä
  • Jos työnantaja järjestää työntekijälle asunnon, niin kyllä siellä voi tavanomaisia perhejuhlia viettää. Jopa vieraita saa päästää kyläilemään, vaikkei juhlapäivää olisikaan!
    Toki ymmärrän sen, että köyhälistö ei kehtaa juhlia kunnan vuokrakämpässään, vaan juhlat on päivästä toiseen lähipubissa.

    Äänestä

No saipa poika kelpo appiisän.

Äänestä

Sulhoparkaa käy todella sääliksi.

Äänestä
  • Sulho ei ole mikään Huora-aho vieraissa juoksemassa.

    Äänestä

  • Räkätotemi kirjoitti:

    Sulho ei ole mikään Huora-aho vieraissa juoksemassa.

    Katotaan vuosien vieriessä.

    Äänestä

Pääministeri vakuuttaa Ylelle olevansa EU:n mies ja sanoo Ylelle haluavansa korottaa Suomen pakolaiskiintiötä jopa 2000 pakolaiseen.

Äänestä
  • Sipilän on aika lähteä -pakkohoitoon.

    Äänestä

Lipponenhan asui Kesärannassa että Päivi sai tarpeeksi hienon asunnon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


xkhxcfg kirjoitti:

tänään pääministerin vairka-asunnolla Kesärannassa. http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005361059.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu