Vaikka Soini oli erittäin mieltä. Halla-aholaisuus on jo viime aikoina näkynyt hieman hallituksen politiikassa. Kun Soini johti Perussuomalaisia, silloin Perussuomalaiset ei toteuttanut hallitusohjelmaa, ei vieläkään kunnolla mutta jotain tapahtui kun tuli hätä. Sinisen tulevaisuuden kannatus kylläkin laski ja laskee piakkoin alle yhden(1) prosentin. On mukava kun Perussuomalaisten gallup kannatus on noussut joka mittauksessa siitä lähtien kun Halla-aho valittiin puheenjohtajaksi. On paljon jotka eivät ilmoita ketä äänestävät ja eiköhän niistä hyvin monet äänestä perussuomalaisia joka ainoana on Suomen ja suomalaisten puolella.
Oppositiostakin voi vaikuttaa
OnniSuomellePs
9143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ainut on joka myös Suomalaisille antaa oikeuden täällä asumiseen ja elämiseen, kokomusta-kepuli-rahanvalta myyvät Suomen pala palalta EU omistukseen ja veroparatiisiin.
Ruotsilla ja Norjalla tilapäinen lupa rajavalvontaan, miksi Suomeen sitä ole haettu, kun tehdään yksityisille/ahneille rahaa Suomalaisten kustannuksella, totuus kerrottava.
Persuunelma on päästä verorahoilla loisimaan ilman vastuuta. Ilmankos ovat soinille niin katkeria kun vei persut ottamaan vastuuta.
Mihin me tarvitsemme räksyttävää rakkia?
Perussuomalaisten kannatus vain nousee kun Tohtori Jussi Halla-aho tekee politiikkaa mm siten ettei pahemmin hauku ketään. Jussi on lahja perussuomalaisille ja koko Suomelle.
Ainoat jotka eivät ota mitään vastuuta mistään tekemisistään on viherkommarit jotka kokevat vielä että niillä on joku ihmern oikeus pilata Suomi kehitysmaa muslimi haittamaahanmuuttajien Islamilaisella kalifaatilla koska se on näiden Islamilla aivopestyjen viherkommareiden unelma.
70%+kritisoi+maahanmuuttoa+mutta+90%+inhoaa+persuja.+Meneekö+hyvin+mielestäsi+persu?
Mietipä+miksi+noin+on?
Miten lie mutta Perussuomalaiset on seuraavien eduskuntavaalien jälkeen ykkönen.
Ykkönen ei ole kakkonen
Suomen kansa ei koskaan anna periksi rasisti-suomensyöjä-persuille.