Ateismi leviää dramaattisesti

Helsingissä jo viidesosa lapsista opiskelee elämänkatsomustietoa uskonnon sijasta.

http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005363606.html
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Äly kasvaa ja taikausko vähenee. Erinomaista.

Äänestä

Jokainen valittu tulee saamaan pelastuksen ohjeet! Uskon opetuksella ei ole vaikutusta!

Äänestä
  • Toivottavasti saa ne ohjeet oikealta jumalalta, sillä muutoin hukka perii ja katin kontit, koska jumalat ovat paitsi hukassa myös täysin kateissa.

    Äänestä

Elämänkatsomusta opiskelevat lapset ovat ylimielisiä, pitävät itseään parempina ja katsovat sen oikeudeksi kiusata uskontoja opiskelevia lapsia. Tälle pitäisi laittaa loppu ja lopettaa eriarvoistava kahtiajako.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Munuaistutkija kirjoitti:

Helsingissä jo viidesosa lapsista opiskelee elämänkatsomustietoa uskonnon sijasta.

http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005363606.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu