Kännykkälasku

Voice Stream Oy lasktti minua 23.11.2004 kännykällä soitetusta puhelusta lankapuhelimeen.
Puhelu oli soitettu heidän ilmoituksensa mukaan 18.8.2003. Summa oli 1.62€ Eräpäivä 7.12.2994 Ihmettelen kuinka joku muu voi laskuttaa lankapuhelinsoiton,jonka olin jo maksanut oraattorilleni toista vuotta aikaisemmin.Onko muut saaneet vastaavia laskuja?
2857
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole tyhmä joka pyytää, vaan se joka maksaa. Perässäni on laskuja, joiden syntymisestä en tiedä mitään, osa on käynyt ""oikeudessa"", siellä annettu yksipuolinen TUOMIO.
Uskokaa jo, jotkin FIRMAT lähettävät laskuja siinä toivossa että taas joku hölmöläinen maksaa. Tarkistan jokaisen laskun tilinumeron että se kuuluu henkilölle / firmalle kun maksan asiallisia laskuja.

Olen yrittänyt isolta firmalta saada tietoja laskuista , vastauksia ei tule, laskut ovat ulosotossa.
Kaikkia keinoja käytetään, röyhkeästi, että jokainen sentti saadaan omaan pussiin.

Äänestä

Jos soitat viihdelinjoille tai osallistut chattiin, niistä tulee lisäksi erillinen lasku. Aika pieni puhelu on kyllä ollut jos lasku on alle 2 euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Voice Stream Oy lasktti minua 23.11.2004 kännykällä soitetusta puhelusta lankapuhelimeen.
Puhelu oli soitettu heidän ilmoituksensa mukaan 18.8.2003. Summa oli 1.62€ Eräpäivä 7.12.2994 Ihmettelen kuinka joku muu voi laskuttaa lankapuhelinsoiton,jonka olin jo maksanut oraattorilleni toista vuotta aikaisemmin.Onko muut saaneet vastaavia laskuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu