"Luovutettujen" alueiden palautuksen vaikutus

vaikutukset

Minä tunnen paljon venäläisiä joiden kanssa olen keskustellut monista asioista he kaikki on todella mukavia ihmisiä. Heidän puheistaan selviää maassa on paljon korruptiota ja ei ole luottoa poliitikkoihin, tai minkäänlaista demokratiaa joilla saa muutoksia. Ei ole töitä ja erittäin pieniä palkkoja joilla ei tule toimeen. Lähes kaikki toivoisi samanlaista kehitystä mitä balttiassa, puolassa on tapahtunut.

Niin ja "venäjän" aiheuttamat sotilaalliset ongelmat on lähtöihin ihan pienen ihmismäärän päätöksistä ! mitä venäjä on tehnyt ja tekee myös näinä vuosina, ukraina ym. Eli tämä venäläinen pieni ryhmä ajaa koko kansan ahtaalle omien toimien avulla ja estää kehityksen terveellisempään suuntaan.

Mitä tulee karjalan ja pohjoisen alueisiin jotka jouduimme antamaan pakolla vaikka emme sotaa aloittaneet, niin jos venäjä aloittaa noiden alueiden takaisin luovutuksen ja se toteutuu niin siitä olisi venäjälle niin siitä olisi historiallisesti merkittävin hyöty ja se heijastuisi koko valtioon ja nostaisi venäjän "itsetuntoa" luottamusta ja rahallisesti kun oikeudenmukaisuus ja demokratia toisi valtavasti työpaikkoja ja rahaa.

0

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

        Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
        Ikävä
        72
        3103
      2. Nyt se sit loppuu

        Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
        Ikävä
        60
        2844
      3. Kuoleman pelko katosi

        Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
        Hindulaisuus
        432
        2395
      4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

        tähän alas ⬇️⬇️⬇️
        Ikävä
        80
        2216
      5. Myötähäpeä kun näkee sut,

        tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
        Ikävä
        60
        2053
      6. Jos sitä keittelis teetä

        Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
        Ikävä
        95
        2016
      7. Huomenta ........

        Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
        Ikävä
        12
        1606
      8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

        Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
        Kuhmo
        17
        1577
      9. Ei mun tunteet

        ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
        Ikävä
        30
        1420
      10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

        Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
        Ikävä
        35
        1408
      Aihe