Miksei Yle ole näyttänyt tuota dokkaria johon on linkki tuossa alempana? Kun se kerran otti aikoinaan asiakseen kertoa että Daavidin oksan lahkolaiset tekivät joukkoitsemurhan, olisi paikallaan että se kertoisi nyt että kyseessä taisikin olla liittovaltion viranomaisien toimeen panema joukkomurha.
Kun Yleä kerran joutuu rahoittamaan jokainen television omistaja, ei todellakaan ole liikaa vaadittu että se edes yrittäisi antaa kansalle totuuden mukaisen kuvan maailman tapahtumista.
Kun Yleä kerran joutuu rahoittamaan jokainen television omistaja, ei todellakaan ole liikaa vaadittu että se edes yrittäisi antaa kansalle totuuden mukaisen kuvan maailman tapahtumista.
Vastaukset 5
Vanhimmat
tuli jo vuosía sitten suomen TV:stä. Jopa muutama suomen TV:ssä esitetty sarja on herkutellut parhailla paloilla Wacosta.
Siinä on käyetty freedom of information actin avulla tutkittavaksi saatuja viranomaisien piilottelemia todisteita. Niiden perusteella on täysin selvää ettei tähän saakka toitotettu virallinen totuus vastaa todellisia tapahtumia. Vai oletko muka kuullut että muka tulipalossa kuolleet miehet oli ammuttu ja tulen kestävään huoneeseen suojautuneet naiset ja lapset hoideltu kattoon asetetulla suunnatulla räjähdyspanoksella?
Jos taavettilaiset olisi kaikki lahdattu, niin se olisi ollut pelkkää plussaa ihmiskunnalle.
Mutta, ei kukaan järjissään oleva usko tällaisiin 'salaliittoreorioihin'. Jos uskoo, niin varmaan myös Jonesilaiset 900 Etelä-Amerikassa murhattiin cia:n toimesta?
Get a life, sopii hienosti tähän yhteyteen.
---------
Avaa komeron ovet, äläkä syytä YLEä!