Onko se kehittynyt itsestään evoluutiollisella luonnonvalinnalla itsestään ilman suunnittelua? Siinähän on paljon samankaltaisuuksia ihmisen jalan kanssa.
Onko tekojalka kehittynyt?
21
213
Vastaukset
- kdfjkdfgkdhk
On olemassa viitteitä siitä että joku on suunnitellut tekojalan samankaltaiseksi ihmisen jalan kanssa ja sitten valmistanut sen. Tämä on kuitenkin vasta teoria.
Yleensä perinteisellä tekojalalla on enemmän yhteistä koivuhalon kuin ihmisen jalan kanssa.
Geenitutkimuskin voi asian vahvistaa.- dfghgfhgfhfh
Koivuhalko ei liity tähän mitenkään, älä keksi olkiukkoja.
dfghgfhgfhfh kirjoitti:
Koivuhalko ei liity tähän mitenkään, älä keksi olkiukkoja.
Kreationisti ei taida olla kuullut PUUJALASTA? Hah hah haa.
- loilaaloilaa
Puujalkaa ei luotu. Se vuoltiin.
Tekojalan päähän tuli tekojalkasuunnitelma.
Vuolija vuoli siitä tekojalan.
Puujalka on käytössä ja siitä on hyötyä.
Paimentolaisen päähän tuli jumalsuunnitelma.
Paimentolainen loi siitä Jumalan.
Mutta missä Jumala on?
Jumala asuu kreationistn mielikuvituksessa ja Jumalasta on haittaa kretsun mielenterveydelle.
- tieteenharrastaja
Tekojalka on ihmisen kulttuurievoluution ainutlaatuinen tuote. yksikään (muu) eläin ei koskaan ole valmistanut tekojalkaa tai -siipeä tai -evää.
- kdfjkdfgkdhk
Kulttuuri ei ole evoluutiota.
- tieteenharrastaja
kdfjkdfgkdhk kirjoitti:
Kulttuuri ei ole evoluutiota.
Moottori ei ole pyörä, mutta moottoripyöriä on olemassa.
- weew
tieteenharrastaja kirjoitti:
Moottori ei ole pyörä, mutta moottoripyöriä on olemassa.
Moottoripyöräkään ei syntynyt itsestään evoluutiolla.
- tieteenharrastaja
weew kirjoitti:
Moottoripyöräkään ei syntynyt itsestään evoluutiolla.
Evoluutio tarkoittaa kehittymistä tai kehitystä. Biologinen evoluutio tapahtuu perimäaineksen muutosten pohjalta ja kulttuurievoluutio sukupolvien välillä muulla tavoin siirtyvän tiedon avulla. Muitakin evoluution lajeja on olemassa.
- kuis-on
Kreaidiotismisi synnynnäistä vai peräti jumalan lahja sinulle aloittaja?
- 4344tg
Aloittaja on niin ristiriitainen ettei hän ymmärrä.
- kdfjkdfgkdhk
Samankaltaisuus ei ole todiste siitä että ne olisi kehittyneet itsestään ilman mitään tarvetta kehittyä.
- godisimaginary
Miksi Jumala ei vastaa tekojalkoja käyttävien rukouksiin?
- pässinpäävoiluoja
jumala loi tekojalan.
"Onko se kehittynyt itsestään evoluutiollisella luonnonvalinnalla itsestään ilman suunnittelua? Siinähän on paljon samankaltaisuuksia ihmisen jalan kanssa."
No, kasvaako tekojalat metsässä samalla lailla kuin esim. sienet? :) Päättele siitä jos älli riittää :D :D- kdfjkdfgkdhk
Kaikki lajit on luotu lajinsa mukaan.
kdfjkdfgkdhk kirjoitti:
Kaikki lajit on luotu lajinsa mukaan.
Jospa avaisit hieman tuon lauseen sisältöä?
- weew
Evokit ei osaa muuta kuin trollata ja kirjoitella järjettömiä. Hyvää mainosta.
- jumalselittäjä
Kaikella on luojansa.
Leipuri loi leivän.
Leipurin isä ja äiti loivat leipurin.
Jumala loi tekojalan.
Jumalan äiti ja isä loivat Jumalan.- ksdjhkshfg
Typerä trollaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit375280Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994541Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483829KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1443039Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku122514Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182048Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469