VALKOINEN ON KAUNISTA

vai mitä.

9

794

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aye-serene

      ...eiköhän se ole maku-asia.
      Valkoinen *vaate* likaantuu niin helposti. ;)) Kirjavat värit *vaatteina* on hienoja. Siitäs sait...väreistä...

      /serene

    • miä

      vihriästä.

    • J_Julistaja

      Valkoinen väri liitetään moneen kauniiseen asiaan: enkeleihin, taivaan poutapilviin, meren vaahtopäihin, kimmeltäviin luminietoksiin, tuikkiviin taivaantähtiin, vapaussodan sankareihin, pyyteettömiin sairaanhoitajiin ja moneen muuhun mukavaan asiaan.

      Mietettikääpä sitten moneenko ikävään asiaan musta tai ruskealiitetään.

      • ja sinappi


      • coke ajax
        karvapää kirjoitti:

        ja sinappi

        Valkoinen väri liitetään luonnollisesti valoon, musta pimeään. Valo = rauhoittava, pimeä = pelottava.


      • coke ajax
        coke ajax kirjoitti:

        Valkoinen väri liitetään luonnollisesti valoon, musta pimeään. Valo = rauhoittava, pimeä = pelottava.

        Ja arvelisin tämän enemmän tai vähemmän olevan yhteydessä ihmisen näköaistiin ja vuorokausirytmiin. Eipä tässä muuta.


      • kaljupää
        karvapää kirjoitti:

        ja sinappi

        ja muusi


    • Blondi, Blondimpi, Blondein

      Johan se tuli todistettua v.2005 Miss Suomi kilpailussa. Tympeä otos Suomalaisesta naiskauneudesta, tollasia hempukoita tulee jokaisen pikkukunnan raitilla vastaan.

    • Mikko Jaakonpoika

      Olen käyttänyt suuret summat häivyttääkseni kasvoistani rodulleni ominaiset piirteet jopa väriä myöten. Olen pyrkinyt tulemaan samanlaiseksi kuin valkoihoiset ihmiset. Ihmettelen kuinka mustat toverini eivät enempää ole minun rasistisia tekojani halveksineet, ilmeisesti he pitävät musiikistani.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      91
      3025
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      36
      2735
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2541
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2204
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1732
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      168
      1414
    7. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      30
      1168
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1082
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      876
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      112
      863
    Aihe