Seurasin tässä jokunen ilta televisiota ja katselin kuinka eräs toimittaja nainen haastatteli kahta imaamia ja yritti todistaa kuinka suvaitsevasta uskonnosta on kysymys .Silloin kävi mielessäni kysymys .pitääkö paikkansa että arabi maissa naittavat tyttö lapsiaan vanhoille ukoille hyväksyikö kyseinen haastattelija sen.ja olisiko kenties valmis samaan.
Onko islamisaatio tosiasia.
onkohans
33500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kannattaisi kysyä suoraan,antaisiko oman tyttärensä?Maailma on mennyt aivan hulluksi kun kilvoitellaan islamin ymmärryksessä,vaikka ei ymmärretä siitä mitään.Marssitaan vain piispat ja mullahit käsikädessä muka rauhan puolesta.Oksettaa.
Belgiassa yksi imaami sai jo porttikiellon maahan, kun noilla on kaikenlaisia suunnitelmia. Eilen tuli hyvä ohjelma, joka valaisi hyvin tuota islamin vallankumousta Euroopassa.
http://www.natgeotv.com/fi/ohjelmat/natgeo/sisalta-nahtyna-9-11-sota-jatkuu
Suomen päättäjien olisi hyvä katsoa tämä ja alkaa miettiä asioita vähän tarkemmin!
TAGIYYA ISLAM MV.
OnOnOn
Tuli tässä mieleeni, 80-luvulla paljon esiintynyt termi "Tukholma-syndrooma". Wikipedian mukaan Tukholma-syndrooma on arkikielinen nimitys psykologiselle tilalle, jossa panttivangeille tai muulla tavoin vastoin tahtoaan kaapatuille henkilöille kehittyy myötämielinen suhtautuminen kaappaajiinsa.
Tuntuu että Suomessa on meneillään jonkinlainen massapsykoosi. Edes Turun puukotus ei riittänyt herättämään ihmisiä todellisuuteen, vaan massapsykoosi enemmänkin vain voimistui. Tämä syndrooma tai psykoosi sokaisee todellisuudentajun, ja terroristit nähdään jollain tapaa normaalina kehityksenä. Mikä on tietenkin AIVAN SAIRASTA.
Tietty osa ihmisistä toki ymmärtää mistä on kyse, eivätkä ole psykoosissa. Tämän joukon pitäisi jollain tapaa saada tilanne haltuun. Mutta koska valtaeliitti hyötyy sairaalla tavalla tuosta psykoosiporukasta, niin asia on kuin tuulimyllyjä vastaan taistelisi. Moni ajautuu tuohon psykoosiporukkaan, koska siinä pääsee helpommalla, valtaeliitin tasoittamalla tiellä tuhoon. Valtaeliitti tietää että iso osa ihmisistä on laiskoja, ja menee siitä mistä aita matalin. Juuri tällä matalan aidan taktiikalla valtaeliitti saa ison joukon ihmisiä massapsykoosiin, Tukholman syndroomaan, joka on jollain tapaa jopa tarttuvaa.
Massapsykoosille on luotu tietoisesti edellytykset. Siihen ajautuu suorastaan naurettavan helposti. Riittää kun on laiska, eikä jaksa niin ottaa asioista selvää, riittää kun lukee iltasanomista kuinka maailma lepää. Koko läntinen Eurooppa on samalla tiellä, psykoosin tiellä.
-Mistä tämä valtaeliitin halu tällaiseen sairaaseen toimintaan johtuu? No siitä, että Amerikan Yhdysvaltojen eliitti maailmanpankkeineen on halunnut että Euroopasta tulee heikompi.
-Millä se saadaan aikaiseksi? No sekasorrolla ja väestön sekoittumisella tietenkin.
-Miksi Euroopan eri maiden johtajat antavat tämän tapahtua. No siksi että USA on jo aikapäiviä sitten kaapannut vallan läntisessä Euroopassa, sen johtajien ollessa pelkkiä sätkynukkeja, maksusta..
-Millä tavalla valta on kaapattu? Taloudellisesti tietenkin, eihän USA voi sotilaallisesti Eurooppaa painostaa.
-Millä tavalla taloudellisesti? No sillä tavalla, ettei Euroopalla ole muuta mahdollisuutta.
Perimmäinen juurisyy on siis USA ja sen pankit sekä raha.
Minä en ole tuon massapsykoosin vallassa.
Helsingissä ylhäältä on tullut määräys aivopestä jo päiväkotilapsia esikoulussa monikulttuurisuuteen . Tämän viikon Metro-lehden mukaan Espoon kaupunki on määrännyt, että myös englanti on Espoon virallinen kieli, Tuossa muija epäilee, että syynä voisi olla se, että saataisiin mutikset pakotetuksi töihin. Niin että tankeroenglanti on myös hyväksyttävää.
Suomalaisuus ja isänmaallisuus ovat nykyään häpeä, ja lähes rangaistavaa :0(
Vähän niin mene että tämä on yhteinen maapallo meille kaikille ihmisille.
Jos ei sitä tosiasiaa pysty hyväksymään niin se on sitten voi voi.
Vitujakos meijän ruakitavien tahtiin ruveta hyppelemään, koitas hyväksyjä pompotta jo ja lujaa muitten rahoilla.
Suomi ei ole yhteinen maailman kaikille ihmisille. Suomi on yhteinen vain Suomen kansalaisille.
Jos ei sitä tosiasiaa pysty hyväksymään niin se on sitten voi voi.
Mene Irakiin syleilemään maailmaas tampio!
Onkos tämä murrettava ja väänettävä toiseksi toisille.
https://www.youtube.com/watch?v=aVUvCIEo66I
Kirkossa (Tuli kirkkoon mies ja lapsi)
Rupeaakos tämä ajatelutapa -tunne olemaan kauhavalla vidasta!
Halutaankos me häivyttää tai luovuttaa tämä toiveemme taival -vieraalla käytöksellä.
https://www.youtube.com/watch?v=xJl5Fa5CJZs
Helposti sekin solutelemalla tehdään.
Hylätäänkös tämäkin käsi -viraspyynnöistä ja lopullisesti.
https://www.youtube.com/watch?v=fvVfPyserJM
Vartiainen - Herra kädelläsi
Hypyllä tuntemattomaan.
Nyt jo kielletään aamu rukoukset ja ruuan siunaaminen kaikki mikä on ollut tälle kansalle pyhää on kohta näiden suvakkien mielestä lopetettava .Jos joku vielä sanoo ettei tämä millään tavalla ole islamisaation tänne tuloa niin koittakaa nyt keksiä mitä se on.
Niinpä. Google : Finnleaks.
Suomessa on paljon hämärää tapahtumassa islamisaation ohella.
Meillä on nyt mm. pakkoavioliittoja, johtuen mamujen kunniakulttuurista, jossa vahditaan tytärten neitseyttä, naitetaan tämä nbeitseenä ja kunniansa menettänyt tapetaan pois perheen kunniaa loukkaamasta.
Kyllä, tämä on suomessa nyt uutta arkea:
http://www.lansivayla.fi/artikkeli/251482-suomessa-paljastuu-kymmenia-pakkoavioliittoja-vuosittain-vain-jaavuoren-huippu
Mitä tulee islamisaatioon, niin kyllä, se on enää vain ajan kysymys nykyisillä poliitiikoillamme:
https://yle.fi/uutiset/3-7909301
Tuo on tosin jo vanhaa tietoa, esim. pelkästään viime vuonna suomen kansallisuuden sai yli 5000 muslimia.
Ja kyllä nykyisetkin 60 000 - 100 000(?) maassamme olevaa muslimia muodostavat kiitettävän turvallisuusuhan, hyvin kattava otoshan heistä valehtelee ikänsä ja identiteettinsä:
https://kaksplus.fi/threads/tutkituista-matuista-83-valehteli-ikaensae.2492775/
Funtsikaa millaisen suomen jätämme jälkeemme, yhteiskunnan, josta maksoimme niin suuren hinnan - ja nyt annamme sen kaikenmaailman sopeutumattomille kusettajille ilmaiseksi lahjana.
Ei mene järkeen.
Mitä vi*tun väliä sillä taas on? Kun siihen et mitään pysty tekeen, maa täyttyy ulkomaalaisista ja he tuovat tapansa mukanaan ja pian saa länsimainen sivistys vaipua unholaan koska demokratiassa enemmistön sana on laki....
joo ja yhellä aisalla on monta poikimusreikää -kyllä leviää lahoa
Belgiassa yksi imaami sai jo porttikiellon maahan, kun noilla on kaikenlaisia suunnitelmia. Eilen tuli hyvä ohjelma, joka valaisi hyvin tuota islamin vallankumousta Euroopassa.
http://www.natgeotv.com/fi/ohjelmat/natgeo/sisalta-nahtyna-9-11-sota-jatkuu
Suomen päättäjien olisi hyvä katsoa tämä ja alkaa miettiä asioita vähän tarkemmin!
Haluaako aloittaja ehkä, että muuttuisimme pohjolan Japaniksi, jonne ei päästetä muslimeja, eikä suvaita minkäänlaista islamin maahantuloa?
Eikö tämä altistaisi meitä samanlaisille boikoteille kuin Japaniin kohdistuu, ja vaikeuttaisi muutenkin yhä vaikeammaksi käyvää ulkomaankauppaamme? 🤔
Aivan! Mutta eivät nämä rasistit mitään muutenkaan ymmärrä.
Aivan! Ketjun aloittaja on tämän palstan pahin rasisti halveksimalla ja lokaamalla tavallisia suomalaisia mennen tullen. Ns suvakit ovat nimittäin kaikkein suvaitsemattomimpia ihmisiä.
Kaikki tekopyhät ääriajatteluun taipuvat yksilöt jotka toivovat lähimmäisilleen pahaa vain pahentavat yhteiskunnan tilaa. Kannattaisikohan vetää pari kertaa syvään henkeä ja miettiä toivotko todella hirttäjäisiä Suomeen. On aika nurinkurista että toteat jostain ettei ymmärrystä ole kun et itse osaa käyttää omaa älyäsi vihakiihkoa pidemmälle.
Tuossahan sitä on aitoa totta.
https://mvlehti.net/2017/10/05/irtopaata-sylkenyt-vaasassa-oleskellut-turvapaikanhakija-bilettaa-vaarallisessa-irakissa/
sinnevain lisää hömpäämään
Aika mielenkiintoista, että suvaitsevana panettelet ihmisryhmää nimittelemällä rasisteiksi ymmärtämättömiksi nimimerkillä "rasistit_hirteen". Joku voisi pitää tätä vihapuheena ja kiihottamisena kansanryhmää vastaan..
nyt joku boikotti tulisi, niin se olisi varmasti Suomen talouden kannalta paljon pienempi paha kuin se, että otetaan miljarditolkulla velkaa loisien elättämiseen. Tänne tulevista "pakolaisista" hyvin harva tulee koskaan hyödyttämään kansantaloutta mitenkään.
Japanilaiset ovat viisaita!
Myös Puolasta ja Unkarista lyötyy samaa viisautta.
Eihän Japanilaiset ole nälkään kuolleet vaikka pitävät itsemäärämisoikeudestaan kiinni.Ostin muuten hiljan Japanilaisen auton,hyvä hankinta.
kyllä sarialain mukaan mies voi avioitua jopa 8 vuotiaan kanssa.
heidän maissaan jo sen ikäiset hoitaa pikkusisaruksiaan ja laittaa perheelleen ruokaa.
tytöt hoitavat kotia (kotiäitejä), miehet työskentelee kodin ulkopuolella.
eivät naisetkaan tahdo töihin tai koulutukseen, tekevät vuosittain yhden lapsen lisää, jotta saavat olla kotona valtion tuella.
meirän nyt vaan sopeuruttava heidän kulttuuriinsa, jos mielimme jatkaa suomessa asumistamme.
totuus on että rahan perässä on tultu, ei välttämättä airon härän.
nauravat meirän tyhmyyrelle ja avokätisyyrelle maailmalla.
meirän vaan opeteltava heidän kulttuuriinsa, että tyttölapsia ei saa päästää yksin kylille, ilman jompaakumpaa vanhempaa, ettei tulis raiskatuksi, ja jos tulee, on ihan meirän oma vika kun ei nouratettu heirän kulttuuriaan.
ja uhrina heitä piretähän, että kun heillä niin surkia menneisyys. millähän sekin pitäis mitata, kun monissa maissa se väkivaltaisuus on ihan siellä äirinmairossa asti/kulttuurissa.
siellä on ne ns.viirakon lait.
Nainen on omaisuutta ja sille saa tehdä mitä haluaa.
Totta puhut.
Kylä minänsä luovuttaa, kun noitten kanssa pelleilee.