Olin mukana kolarissa keväällä.
Syyttömässä pakettiautossa matkustajana, eteen kääntyi pikkuauto. Molemmat autot romuksi.
Meillä nopeutta n.70km/h (80km/h rajoitus), perävaunu perässä.
Jonkun verran saatiin nopeutta vähennettyä kun iso mies seisoi jarrupolkimella.
Apumiehen puolella minä, keskellä pakussa koira.
Käännyin nappaamaan kiinni koirasta joka oli kyllä valjaissa ja turvavyössä. Koiran turvavyössä väljyyttä.
Vaikka en siinä kolaritilanteessa tajunnut, löin leukani vasemmalle puolelle rintaan. Rinta kipeytyi seuraavana päivänä ja mustelmina leuan kuva tuli rintaan. Mieheni pystyi ohjaamaan auton pientareelle niin että neppas eteenkääntyvän. Isommilta henkilövahingoilta näin vältyttiin.
Minulta hajosi kaksi hammasta ja niskat kipeyti niin että jouduin (lääkärinkin kehoitus) käymään kaksikertaa (2x1h) urheiluhierojalla.
Nyt vakuutus ei ole korvannut hammaslääkäriä ei fysikaalista. mitään tietoja ei tule.
OP sivujen kautta yksikään viesti ei mene kuulemma läpi (näin väitetään)
Yhdessäkään paperissa joka on tullut ei ole ainoankaan henkilön nimeä.
Netti sivut opastaa ota sählöpostilla yhteyttä nimi.sukunimi@..
Mistä keksit henkilön nimen???
Sanomattakin on selvää että vakuutus ei korvaa sitä että jouduimme ensiavussa olon ajaksi hankkimaan koiralle hoitopaikan kun polille ei saa viedä koiraa.
Olenko pistänyt vakuutukseni aivan väärään yhtiöön jos kaikki asiat toimii tällä tavalla. OP-pankki asiat on vieraalla paikkakunnalla ja toimivat kiitettävän hyvin. En lähde sinne pokkuroimaan/etsimään vakuutuksen asiamiestä jonka kautta ilmeisesti tässä vakuutusyhtiössä täytyy asiat hoitaa. Kuvittelin että ollaan tässä vuosiluvulla.
OP- vakuutuksen toimimattomuus
pettynyt_maksava_asiakas
2
259
Vastaukset
- 9-6
Korvauskäsittely taitaa kaikilla vakuutusyhtiöillä keskitetty pääkonttoreihin. OP:n nettisivuilta löytyy puhelinpalvelun tiedot:
https://uusi.op.fi/henkiloasiakkaat/asiakaspalvelu/soita/soita-meille
Ja sieltä:
Liikennevahingot 030 105 502 (ma 9-17, ti-pe 9-15) - Mitä_nyt_kokonaisuutta
Netti ei toimi. Puhelimet tukossa.
Herra A hoitaa liikenneasiat
Neiti B hoitaa tavarat
Rouva C hoitaa henkilöasiat
Eihän kenenkään kokonaisuutta tarvitse tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942503Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422284Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132088- 1711570
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85896
- 183878
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 53703