Hitlerin oudot sairaudet

Mitä tauteja tiedätte, olette siis kuulleet, Aadolf Hitlerillä olleen?

Itse listaan seuraavia:

1. Skitsofrenia
2. Sota trauma
3. Suuruusharha
4. Alzheimerin tauti
5. Parkissonin tauti
5. Huumausaine adiktio
6. Psykosomaattinenhäiriö
7. Raivonpuuskasyndrooma
8. Allurofobia eli kissojen pelko
9. Kaksisuuntainenmielialahäiriö
10. Herkkä vatsa ja pahat ilmavaivat
11. hypospadiasta eli kehittymätön penis
12. kryptorkismi eli laskeutumaton kives

Extra: vuonna 1933 suorassa radiolähetyksessä, Aadolf Hitler julisti olevansa itse maanpäälle palannut Jeesus Kristus. On erikoista, että valkotakkiset eivät silloin jo reagoineet.
191180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

En tiedä noista sinun listaamistasi, mutta

oli sillä ainakin vihapuhetauti ja juutalaisten tuhoamisen hinkutauti.

Äänestä
  • Hitler otti juutalaisia suojiinsa ja rakasti makeita juutalaisia leivoksia. Taidat sekoittaa luuloisuusharhaisen Hitlerin raakalaismaiseen Himleriin. Nuo listaamasi "vihapuhetauti" ja "juutalaisten tuhoamisen hinkutauti" eivät ole oikeita listattuja sairauksia.

    Äänestä

Kysymys avaajalle:

Milloin tutkit Hitlerin ja mikä on pätevyytesi lääkärinä?

Tuollaista radiolähetystä tutkijat eivät tunne.

Äänestä
  • Listasin vain kaikki ne kuulemani sairaudet eri artikkeleista ja tv-doggareista joita Adolf Hitlerillä on arvioitu. En ole tutkinut Hitleria enkä ole pätevä lääkärikään, mutta kysyinkin mutä te olette kuulleet.

    Äänestä

Hitler halusi uudelleensijoittaa juutalaiset Madagaskarin saarelle. Juutalaiset olivat vapaita lähtemään Saksasta mutta kukaan euroopan maa ei heitä huolinut. Eivät ilmeisesti olleet kovin suosiossa silloin.

Äänestä
  • Pääasiassa kyllä oli päinvastoin niin, että Hitlerillä oli suuri hinku kerätä juutalaisia miehittämistään valtakunnista.

    Äänestä

- taisi a olla kaheli ja sekosi sitten 1945 mennessä täysin....
- mutta silti ei kannata luottaa tv dokkareihin, kun, esim hollywood kirjoitta "metro golwyn meier " historiaa,, ja se ei ole kovin todellista..
- samoin ranskassa on tehty juutalais rahalla aivan omaa 2. maailmansota historiaa, ja rankalaisten urhoollisuutta on korostettu myös !
- Nl teki omanlaistaan historiaa kuten, se hollywood... jne.

- suomessa ruotsinkieliset rikkaat säätiöt on tehny, " utanför frontlinjen historiaa ", joka kaunistaa rantaruotsalaisten sotakarkuruuden suureksi sankaruudeksi ja puolistus taisteluksi !! osataan siis täälläkin !

Äänestä
  • Viimeksi katsomani dogumentti taisi olla National Geographicin esittämä, joka kertoi Himleristä. Dogumentissa muumuassa puhuttiin siitä miten Homler yritti pönkittää valtaansa ja toi usein Hitlerin tietämättä omin lupineen. Vaikka sitä ei suoraan kerrottu, dogumentissa annettiin kuitenkin ymmärtää että päästyään ss-joukkojen johtoon, Himler sai Hitlerin tossunsa alle. Saman laosta viittausta oli vuosia sitten Yleisradion esittämässä BBC:n dogumentissä joka käsitteli Hitlerin elämää, tässä dogumentissa jopa painotettiin Hitlerin mahdollista parkinssonintautia, jota hoidettiin myrkyllisillä raskasmetalleilla kuten lyijyllä, elohopealla ja arsenikillä.

    Äänestä

Seelowin taistelujen jälkeen otetuista kuvista Parkinson näkyy selvästi toisesta kädestä.

Äänestä

Hurler kirjaimellisesti kului loppuun Barbarossan aikana. Jo 1942 lähipiiri arvioi Hitlerin menettäneen todellisuudentajunsa ja elävän omissa kuvitelmissaan. Hän kielsi kaiken tiedon, mikä ei sopinut hänen kuvitelmiinsa.
Lisäksi hän kärsi monista vaivoista, joita puoskari Morell lievitti mm. strykniiniä sisältävillä pillereillä.
Mahdollisimman epäterveet elämäntavat pahensivat tilannetta.

Mm. kenraali Guderian kauhistui Hitlerin ulkonäköä tavatessaan hänet yli vuoden tauon jälkeen maaliskuussa 1943.

Äänestä

Hitlerin kyrpä oli aivan normaali. Muista jutuista en tiedä.

Äänestä

Katsoin NG:n dokkarin ja siinä kerrottiin H:n peniksen olleen vääristynyt eli pahasti kierossa sivulle. Siis sekin vielä...

Apropo: Miksi NL:n joukot etsivät Hitlerin ruumista viikkokaudet 1945 Berliinissä? Miksi he eivät editelleet "löytyjään" maailmalle?

Koska mitään ruumista ei löydetty. Panssarimiinoilla se räjäytettiin taivaan tuuliin yhdessä Braunin kanssa. Joku leukaluun kappale oli muka todiste josta Hitleri lopulta tunnistettiin kuolleeksi.

Äänestä

Bunkkerissa otetuissa kuvissa on koko remmin terveimmän ja nuorekkaimman näköinen.

Äänestä

Hitlerin persoonallisuusmuutos tapahtui rintamatärähdyksestä kun hänet vietiin PSYYKKISESTI SAIRASTUNEENA RINTAMASOTILAANA lokakuussa 1918 Pasewalkin sotilassairaalaan Saksan itäosiin. Hitler yritti piilotella tietoa tästä nöyryyttävästä tiedosta Weimarin Saksassa sillä se olisi leimannut hänet rintamalla hermonsa menettäneeksi sotaveteraaniksi. Koko natsikulissi olisi romahtanut kasaan. Kun NSDAP otti vallan Saksassa 1933 oli ensimmäisiä töitä natsien turvakoneistolla takavarikoida kaikki dokumenttiaineisto Pasewalkin sairaalasta. Mutta dokumentit olivat vuotaneet jo pari vuotta aiemmin Reichswehrin komentajalle kenraali Kurt von Schleicherille jolla oli nuo asiapaperit hallussaan. No - von Schleicher murhattiin natsien noustua valtaan.

Äänestä
  • kaasumyrkytyksen ja oli siitä sairaalassa toipumassa, kun Saksa romahti.

    Äänestä

1945 berliinistä a hitler siirtyi lentokoneella italiaan, josta jatkoi palestiinaan meriteitse. palestiinassa aloitettiin -47-48 uusi yhteiskunta joka nyt hallitsee aluetta.
sairaus papereilla tai peeniksen sojotuksella johonkin suuntaan ei ollut merkitystä uudessa ihanne yhteiskunnassa. a hitler siitti ja naiset olivat tyytyväisiä sojottavan peeniksen tarjoamaan lisääntymis nautintoon.
taru jatkuu ja politiikka toteutuu edelleen, uudet sukupolvet jatkavat isien töitä.

Äänestä
  • Aina yhtä typerää satuilua.

    Aatu ampui itsensä ja ruumis poltetiin. Siitä on kymmeniä todistajia.

    Äänestä

  • olikohan aatu puhtaasti ympärileikattu, vai vain saastainen ympärileikkaamaton vääräuskoinen ?

    Äänestä

hitler oli kova piereskelemään, kuinkahan siellä fuhrer bunkkerissa muut pärjäsivät. pitikö avustajat happinaamareita tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ListaSairauksia kirjoitti:

Mitä tauteja tiedätte, olette siis kuulleet, Aadolf Hitlerillä olleen?

Itse listaan seuraavia:

1. Skitsofrenia
2. Sota trauma
3. Suuruusharha
4. Alzheimerin tauti
5. Parkissonin tauti
5. Huumausaine adiktio
6. Psykosomaattinenhäiriö
7. Raivonpuuskasyndrooma
8. Allurofobia eli kissojen pelko
9. Kaksisuuntainenmielialahäiriö
10. Herkkä vatsa ja pahat ilmavaivat
11. hypospadiasta eli kehittymätön penis
12. kryptorkismi eli laskeutumaton kives

Extra: vuonna 1933 suorassa radiolähetyksessä, Aadolf Hitler julisti olevansa itse maanpäälle palannut Jeesus Kristus. On erikoista, että valkotakkiset eivät silloin jo reagoineet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu