missä Jani Väkeväinen?
"18.9.2017 Kansallismielisten liittouma ja kansallismieliset suomalaiset tukevat Suomen yrittäjien terrorismin vastaista työnseisausta."
Hihhh ei tainut Suomi pysähtyä?!?!?
Huomaisiko joku jotain jossain?
"18.9.2017 Kansallismielisten liittouma ja kansallismieliset suomalaiset tukevat Suomen yrittäjien terrorismin vastaista työnseisausta."
Hihhh ei tainut Suomi pysähtyä?!?!?
Huomaisiko joku jotain jossain?
Vastaukset 12
Vanhimmat
"18.9. järjestetään lakko vastalauseena hallituksen munattomuudelle muslimiterrorin edessä "
- hihhhh todellinen yleislakko, hihh aika hiljaista on ollut
Varmaan nuo VALEMEDIAT vaikenee JÄTTILAKOSTA!
Ei ole kertonut Yle, MTV, Nelonen, Hesari , eikä iltapäivä lehdet
Takana on varmaan SUURI piilotus?!?!!?
EIkö vaan?
ei kukaan eikä mikään huomannu yhtään mitään yhtään missään, saati sitte et niinkin mahtipotista kuin et "suomi pysähtyy" ois tapahtunu hehehe ^^. Suomen pysäyttämiseen tarvitaan paaaaaljon enemmän, esimerkiksi se että kaikki työttömät jos menis lakkoon ni silloin suomi pysähtys ku joka firma suomessa menis väkisinkin kiinni siksi aikaa ;D.
Kaikki on ollut piilossa, kukaan ei ole huomannut mitään. Varmaan valtamedia on piilottanut kaiken.
Jani oli varmaan itse lakossa itsensä kanssa, pysäytti itsensä
Paras miekkari ikinä, tämähän on justiin siitä kätevä, ettei tarvitse mennä minnekään!
Koska olis tyhmää mennä jonnekin torille jos vaikka sataa.
mitä kommentoi Kansallismielisten liittouma?
Vai oletteko kalialla?
"Väkeväinen arvioi sähköpostipalautteen, messenger viestien ja mukaan lähteneiden yritysten kokojen mukaan, että osallistujina olisi noin 35 000-50 000 ihmistä. Väkeväisen mukaan päivä oli erittäin onnistunut ja jatkoa on luvassa.
Jos yhdestä henkilöstä yritys saa laskutettua 400€/päivässä työtunteina, niin tämän päivän alv menetykset nousevat, jopa 4,8 miljoonaan euroon.
Väkeväinen sanoi myös olevansa erittäin huolestunut, niin terroristi iskusta, kun myös hallituksen Eu liittovaltio kuvioista. Nyt on kansan silmät alkaneet aukeamaan ja hallituksella on luonnollisesti suuri pelko, että kansa kääntyy sitä vastaan".
http://www.nykysuomi.com/index.php/2017/09/18/haastattelu-tanaan-oli-tyonseisaus-moniko-osallistui-mika-oli-vaikutus/
Väkeväinen ihmettelee Turun kaupunginhalitustakin.
Siellä ei ole yhtään henkilöä ketä itse olisin äänestänyt. enkä tiedä onko kukaan edes äänestänyt. Tässä maassa muutenkin on kaikki vilpillistä, niin miksei olisi vaalitkin.
Pappani taisteli tuolla rajalla, papan ilme olisi varmasti näkemisen arvoinen, jos hän näkisi tämän päivän menon.
Olen saanut asiaan liittyen paljon kyselyitä, kuinka isot menetykset tästä nyt omalle yritykselleni tulee. Laskin sitä vähän, eikä ne summat nyt verojen jälkeen kovin suuria ole. Palaute on muuten ollut todella positiivista, ainoastaan joitain ”rasmuslaisia” ja feikkiprofiileja on lähettänyt negatiivista palautetta.
"Väkeväinen arvioi "
juuh ihan totta, ja asian vahvisti esson baarin hevosmiehet
Uskoo ken haluaa
Tässä sen näkee, netissä kova uhoaminen päällä koko ajan tälläkin palstalla,
mutta oikeasti kukaan teistä ei tee mitään. Sitten kun pitäisi tosiaan jotain
saada aikaan, ei mitään synny. Takapenkiltä on niin kiva huudella tyhjiä
Suomen talous on jo pelkkää kakkaa ja turhilla lakoilla se sakkaa.
Katainen jo puhui kakkaa ja maamme makkaa.
valemedia mainittu taas