Töllinmäki

Komeeksi se sillanpään kortteeri on heinijärvellä laitettu, kuin sadusta punanen tupa ja pernamaa, saviojantietä eteempäin mentäessä onkin seuraava korsu aivan purkukuntoinen, pois sellaiset maisemaa rumentamasta,on vielä aivan kääntöpaikan vieressä
3278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onkos se seuraava sitten kukkiva tölli ;)

Äänestä

Kylpä siä sillinpään ransun on kelvannut kiljua käytellä,miina ajanu nurmikot niin tarkkaa ,että kalliot paistaa,ny tehty komia aitaki ransulle.Mainio maailman perintökohde/kautta yheksäs ihme

Äänestä

Sitä oli ransulla timpurinvikaakin ,muista vioista puhumattakaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihantalo kirjoitti:

Komeeksi se sillanpään kortteeri on heinijärvellä laitettu, kuin sadusta punanen tupa ja pernamaa, saviojantietä eteempäin mentäessä onkin seuraava korsu aivan purkukuntoinen, pois sellaiset maisemaa rumentamasta,on vielä aivan kääntöpaikan vieressä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu