Laina Espanjan asuntoon

Mietin Espanjasta ostettavaan sijoitusasuntoon rahoitusta. Onko järkevintä ottaa rahoitus Espanjasta vai Suomesta?
1287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomalaiset pankit eivät hyväksy ulkomaila olevaa asuntoa vakuudeksi, joten suomalaista lainaa varten tarvitset suomalaisen vakuuden, velattoman asunnon, metsäpalstan tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vivutus kirjoitti:

Mietin Espanjasta ostettavaan sijoitusasuntoon rahoitusta. Onko järkevintä ottaa rahoitus Espanjasta vai Suomesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu