"24-vuotiasta Suomen kansalaista syytetään Tanskassa terrorismirikoksista".
https://yle.fi/uutiset/3-9842583
Syyttäjälaitoksen mukaan häntä syytetään terroristijärjestöön liittymisestä ja sotilaallisesta harjoittelusta järjestössä. Rikoksista voidaan tuomita Tanskassa yli neljän vuoden vankeusrangaistukseen.
Syyttäjälaitoksen mukaan mies voidaan karkottaa Suomeen, jos hänet todetaan syylliseksi rikoksiin.
– Näin tehdään usein, jos ulkomaalainen syyllistyy vakaviin rikoksiin Tanskassa, sanoo viestintäasiantuntija Henrik Madsen syyttäjälaitokselta.
https://yle.fi/uutiset/3-9842583
Syyttäjälaitoksen mukaan häntä syytetään terroristijärjestöön liittymisestä ja sotilaallisesta harjoittelusta järjestössä. Rikoksista voidaan tuomita Tanskassa yli neljän vuoden vankeusrangaistukseen.
Syyttäjälaitoksen mukaan mies voidaan karkottaa Suomeen, jos hänet todetaan syylliseksi rikoksiin.
– Näin tehdään usein, jos ulkomaalainen syyllistyy vakaviin rikoksiin Tanskassa, sanoo viestintäasiantuntija Henrik Madsen syyttäjälaitokselta.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Olen tyytyväinen siitä, että jos tuo muslimikäännynnäinen tuomitaan Tanskassa, niin hänet karkoitetaan oikopäätä Suomeen.
Täällä poliittinen poliisi ja vesitetty Oikeuslaitoksemme vapauttaa miehen välittömästi. Kun ei ole irtopään riiputtajiakaan pantu vankilaan, niin ei panna tuota Tanskasta tulevaa islamistiakaan.
Täällä eukot ottaa housut pois ja hoitoon, kun se palaa tänne.
IHTEÄÄN!
Suvakit saa kohta isis makkaraa kolon täydeltä.
Pekkako vai Matti se siellä...?
MuhaMatti.
Miehiä syytetään terrorismirikoksista. Syytteen mukaan he ovat Syyriassa ja Somaliassa ollessaan syyllistyneet ainakin aseiden salakuljetukseen.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201709200171445_ul.shtml
Niinpä niin,,oikeen "Suomalaismies" siellä jumissa...miksikähän voimakkaasti tulee mieleen melkolailla tummempi-ihoinen versiö asiasta...
Niinpä! Onko miehen etunimi Ari tai Reino? Tai olisiko sittenkin Abdi tai Muhamed? Aivan hullua, miten Suomen kansalaisuuden saa kehitysmaamuslimit helpolla!
KANSALAISUUS EI OLE MIKÄÄN TODISTE MUUSTA-KUIN VIRANOMAISTEN TEKEMÄSTÄ VIRHEESTÄ -JOS KYSEESSÄ ON ULKOMAISTA TULLUT RÄKÄPERSE!!!
Veikkaan hyvin päivettynyttä partaista suomalaista.
Kansalaisuus voidaan perua ja lähettää ko.muhammetti kotiinsa. Ja kaverit myös.
Mistä löytyisi ryhti?
Kas kummaa Tanska voi karkoittaa terroristit Suomeen, mutta Suomi ei voi karkoittaa yhtään terroristiä pois Suomesta. Olisko otettava Suomessa tuo kuolemantuomio käyttöön , niin alkaisi karkoitukset toimia ihan toisella tavalla. Että silleen.
Ei hassumpi ajatus tuo kuolemantuomio ja nimenomaa pelotteena. Rangaistukset on sädetty tietenkin ensisijaisesti rikoksen sovittamiseksi, mutta myös pelotteeksi botentiaalisia rikoksentekijöitä kohtaan.
Kuka on terroristille myöntänyt suomen kansalaisuuden ? ?
Viimeksi UK:ssa pidättettiin suomalaisen natsi.
Kyllä Suomi nyt nostaa haloon asiasta! Kansalainen tulee palauttaa välittömästi Suomeen, sillä on aivan brutaalia toimia noin kotoutuvaa terroristia kohtaan. - Täällä rakastetaan yhteisvoimin terroristit terveiksi. Eri alojen asiantuntijoista koostuva toivuttajaryhmä odottaa jo valmiina ensimmäistä kotoutuvaa toivutettavaksi. Suomen suvakkinaisista koottu ryhmä hoitaa ensmäitteeks seksuaaliset patoutumat (valitettavasti neitsyitä ei löytynt ja heterotkin on aika hakusessa) mut poikkeuksia voi kyllä lsbotkin tässä tapauksessa tehdä.
Medialukutaidon alkeita: Jos puhutaan ulkomailla rötöstelleestä suomalaismiehestä, niin silloin on kyseessä vuorenvarmasti joku Petteri, Juha, Timo tms, ihan oikea suomalainen. Mutta jos puhutaan "Suomen kansalaisesta", niin silloin puhutaan jostain Mehmetistä, Yossufista tai Muhamedista. Näin simppeliä tämä.