Ihmettelen kovasti, miten Hifk:n kannatti luopua maalitykki Juho Puustisesta. Oliko se valmentajan oiva näkemys vai oliko se seuran johdon näkemys. Ymmärrän tämän, jos Hifk on tällä toimenpiteellä saanut talouttaan korjattua. Ihmettelen kuitenkin sitä, miksi ei sitten ole hankittu muita maalintekijöitä, jotka saisivat ainakin joka neljännessä pelissä maalin. Kuulin vielä, että Hifk olisi joutunut maksamaan jotain Puustisen siirtymisestä Jyppiin. Olen tavallinen tavis, niin en ymmärrä aina kaikkia hienouksia.
Miten HIFK:n kannatti luopua J. PUUSTISESTA?
Ällikällä_lyöty
5178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No Puustinen pelaa lievää suonenveto-alkukautta syksyn mestarissa JyPissä. Paljon peliaikaa isossa roolissa, kaikki joukkueella helppoa, niin tehotkaan eivät oikeastaan ole yllätys. Virkistävä maisemanvaihdos Suomen etnisen vapautumisen ("oijjoijjoijo") kehtoon eli sivistykselliseen Ateenaan myös vapauttaa pelaamista.
IFK:ssa ei ollut ehkä samanlaista ruokintaa ja fiksuutta, ja muut ukot veivät tontit maalintekijöinä hyvinä aikoinakin.
Tällä hetkellä IFK käy läpi joukkueen suuren vaihtuvuuden ja viime kausien "traumaattisten" vaiheiden jälkeistä sekaannusta, joka näkyy vähän kaikessa. Kunhan koko joukkue saadaan vaihdettua, niin asiat voivat taas muuttua.
Ei taida riittää edes joukkueen vaihtaminen. Ehkä se vaatii myös pelitavan vaihtamisen. Ei varmaan löydy hetkessä sellaista ohjetta ja taitoa. joka toisi positiivista tulosta eli pisteitä pussiin. Kohtahan jo Jukurit menee sarjataululossa ohi. Mihin on hävinnyt Helsingin Kingi? Siihen ei löydy helpolla vastausta.
PALJON tärkeämpää kuin puustisien miettimiset on se, että teille tuli Hifkissä Täysin väärä valmentaja
Sanoin ennen kauden alkua, että Hifki on ENSIMMÄINEN joka antaa potkut valmentajalle, selini oli täysin väärä valinta, ei sovi ensinnäkään yhtään imagoon
Olisitta ottaneet Doug Sheddenin/muun kanukin, se olis oikeantyylinen coutsi sitteki!
Ei kai sheddeniä....peruuttelukiekon mestaria
No, kun Jypissä pitää palkan eteen tehdä työtä ja harjoitella. Hifkissä riittää, että niiaa faneille ja paistattelee stadin valoissa