Onko Trump Venäjän sätkynukke?

Onko USA:n presidentti Trump Venäjän sätkynukke? Mistä globalistien ja patrioottien välisessä kamppailussa on todella kyse?

"Mistä on kysymys viime aikoina jatkuvasti otsikoissa olleessa niin sanotussa Trump ja Venäjä -skandaalissa? Onko Donald Trump todella Venäjän ja Vladimir Putinin kauko-ohjauksessa, kuten niin kutsutun laatumediankin aihetta käsitelleissä artikkeleissa on kuluneiden kuukausien aikana tuon tuostakin annettu ymmärtää? Vai onko todellisuus tässäkin tarua ihmeellisempi siten, että todelliset Venäjän asiamiehet USA:ssa ovat vuosikymmenien aikana löytyneet ja yhä edelleen löytyvät kokonaan toisaalta?

Millainen geostrateginen suunnitelma Putinin Venäjää USA:n osalta ohjaa ja miten presidentti Trumpin tosiasiallisesti suuntaama ja harjoittama politiikka asemoituu tähän? Mistä loppujen lopuksi on kyse sekä USA:ssa että Euroopassa tällä hetkellä käytävässä globalistien ja kansallismielisten patrioottien välisessä kamppailussa ja miten toisaalta Trumpin USA:n pyrkimykset ja toisaalta Putinin Venäjän pyrkimykset sijoittuvat tähän isoon kokonaiskuvaan? Ja ennen kaikkea: miksi näiden ja muiden tämänkaltaisten kysymysten ja niihin tarjottujen vastausten tulee kiinnostaa ylipäätään kristittyjä ja etenkin juuri nyt meitä suomalaisia kristittyjä?

Teol. tri Juha Ahvio ottaa perusteltua kantaa näihin oleellista laatua oleviin kysymyksiin tällä huippuajankohtaisella äänitteellä, jonka informaatiosisältöä et tässä muodossa muualta tavoita. Kuuntele tämä äänite. Silloin tiedät ja ymmärrät, etkä valtamedian harhaanjohtamana luule!"

Juha Ahvio:
https://www.youtube.com/watch?v=dUXOa_k81SQ

9

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katsoitko.Tämän
      • Kyllä, minä latasin sen Youtubeenkin.


    • Tässä vähän hauskempi ja lyhyempi äänite. Ja kommentti Juhan yli tunnin mittaiseen jaaritteluun.

      ps ettekö te patmoslaiset osaa lukea, kun Juhan pitää lukea teille iltasatuja?

      https://www.youtube.com/watch?v=PSKQ3ZNQ_O8

      • Tuollaisten videoiden katsominen kertoo sinusta paljon.

        ps. en ole patmoslainen, tässä on vain totuuden sanaa valtamedian vääristelystä.


    • >> Onko Trump Venäjän sätkynukke? <<

      Kuka on edes väittänyt, että narsistinen Trump olisi kenenkään sätkynukke?
      Jotain diilejä Mr Diilillä on Venäjän oligarkkien kanssa, mutta eiköhän nekin ole molempien osapuolten etuja ajavia.

      • CNN ja muu valtavalhemedia.


    • Ghjhbvv

      Aloittaja oikein kehtaa pistää tänne tämän pussien pässin arvion typerä kirjoituksia. Siinä on oikein oksennusten oksennus tyyppi. Jatkuvasti ja alati äijä valehtelee ja suoltaa tuota valemoskaa !!

      • "Jatkuvasti ja alati äijä valehtelee ja suoltaa tuota valemoskaa !!"

        Löytyykö väitteillesi ja syytöksillesi ihan vedenpitävää näyttöä? Jos ei löydy, niin pidä turpasi kiinni ja tule takaisin sitten kun sitä näyttöä löytyy.


      • George_L kirjoitti:

        "Jatkuvasti ja alati äijä valehtelee ja suoltaa tuota valemoskaa !!"

        Löytyykö väitteillesi ja syytöksillesi ihan vedenpitävää näyttöä? Jos ei löydy, niin pidä turpasi kiinni ja tule takaisin sitten kun sitä näyttöä löytyy.

        Ahvio on pelkkä palkattu pelle, koomikko, joka kirjoittaa jopa viiden sanan yhdyssanoja ja niin pitkiä lauseita, että tarvitaan verbaalinen nero suomentamaan ne.

        Ahvion poliittinen manifesti on kopsattu suoraan USA:n raamattuvyöhykkeeltä ja linja on sama. Verot , sosiaaliturva ja hyvinvointiyhteiskunta alas ja luokkayhteiskunta tilalle. Pois sosiaaliturva, yleinen koulutus, terveydenhuolto ja muut yhteiskunnan tarjoamat palvelut ja kurjuutta köyhille sen tilalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      14
      1983
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      183
      1514
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      146
      1327
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      97
      1298
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1178
    6. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      918
    7. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      45
      847
    8. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      807
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      803
    10. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      126
      790
    Aihe