Lisa Dinglen käytös on erikoista vatvomista, kuten koko tämä epäselvä kolmiodraama.
Kun Zak oli Joanien kanssa, hän keksi eron jälkeen kaikenlaista draamaa ja itkeskeli miehensä perään. Tänä jouluna hän alkoi suorastaan flirttailla Zakille ja oli itku silmässä, kun luuli Zakin muuttavan pois kylästä.
Kuitenkin Lisa vakuuttelee kaikille, ettei välitä Zakista millään tavalla.
Sitten kun Joanie haluaa erota Zakista ja kehoittaa miestä palaamaan ex-vaimonsa luokse, niin Lisa ajaakin Zakin pois ja raivoaa, ettei halua olla enää koskaan missään tekemisissä ex-miehensä kanssa. Joulupäivän herkkä exälle lirkuttelu vaihtuukin yllättäin tälläiseen niuhottamiseen. Koska Lisa tajuaa nyt, vaihtaneensa osia Joanien kanssa ja ymmärtää, kuinka pahalta Joaniesta tuntuu, kun Zak muka jätti hänet, kuten Lisankin.
Tämä ei mene nyt ollenkaan minulle jakeluun, että Zakista tehdään hylkääjä, eikä hylätty.
Koska aivan selvästi annettiin ymmärtää, että Joanie se sanoi haluavansa erota Zakista ja pyysi tätä poistumaan elämästään. Eihän Zak jättänyt Joanieta. Vaikka suostuikin eroon vastustelematta. Miksi nämä kaksi naista nyt liittoutuvat ja pitävät Zakia huikentelevana hylkääjänä? Molemmat ovat ensin halunneet Zakin ja sitten itse hylkäsivät.
En siis ymmärrä näiden naisten tälläistä logiikkaa. Ukkoparka itse tuntuu olevan ihan sekaisin, eikä ymmärrä mitä nämä naiset haluavat ja mitä eivät halua.
Tämän takia varmasti, jotkut miehet ajattelevat, naisten olevan aika monimutkaisia olentoja.
Koska miehillä on tälläinen suoraviivaisempi ajattelutapa, kuten Zakilla. Eli palataan exän luo, koska siihen tuli tilaisuus ja koska se tuntuu oikealta ratkaisulta.
Lisan ja Joanien ja Zakin kolmiodraama
2
262
Vastaukset
- kylejääkylään
Zak ihastui,rakastui ja kun alkuhuuma meni ohi tulee katumus ja halu palata kotiin. Joanielta oikea ratkaisu jättää mokoma retale. Joanie löi miestä ja joutui poliisin huostaan ja sillä on seuraukset ja ratkaisu koko ongelmaan tulee tammikuussa.
- Glub
Ja itse asiassa Lisa taisi luulla että Zak oli jättänyt Joanien, ja Zak vain ei korjannut sitä, jottei se vaikuttanut siltä, että Zak tulisi Lisan luo vain siksi, että Joanie jätti, mikä osittain tietysti pitikin paikkansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k273673- 412509
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut372382Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s72117- 381599
Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta431582- 151522
- 1311365
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.2831351Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t451305