Tämä ei ole uhkaus, vaan konkreettinen lupaus.
Vastaukset 10
- btr828
Ne asuu uskovaisen päässä ja niitä on vaikea hävittää.
- kokoontumisajotko
Saako liittyä Jumal-olentojen tuhojoukkoihin? Missä päin kokoonnutte, kaverin kirveelläkin olis vähän asiaa noille kusipää-olennoille!
- 12___13
Nauruun vai? :D
- hiekkakansanjumala
Se parhaiten nauraa, joka viimeksi nauraa.
- ÄläJääYksinAsioissa
hiekkakansanjumala kirjoitti:
Se parhaiten nauraa, joka viimeksi nauraa.
Hyvä, Oikein aloittaja! On ikävää vain, että olet ilmeisesti joutunut jonkun todella pahan tai jopa vaarallisen paskan kohteeksi, Jumalien tms. taholta. Lohdutukseksi sanon, että et ole ainoa, voin vakuuttaa ja vannoa sinulle, että esim. itse olen paljon pahemmin uhrattu ja uhattunakin ollut aika varmasti kuin sinä.
Älä tätä väärin ymmärrä, sillä en todellakaan koskaan vähättele muiden asemaa tai vaikeita asioita. Kerro vähän, täällä kun pystyy anonyymisti kertomaan, että mikä sinulla on hätä. Voisin ehkä auttaa, sillä minulla on erittäin paljkon faktatietoa Jumalista yms., henkimaailmasta ja paljon kaikesta muustakin. Hätääntyä ei kannata, eikä uskoan ja toivoaan menettää itseensä tai ihmisiin ja mahdollisuuksiinsa selviytyä elämästä.
Nämä ovat vaikeita asioita ja vaarallisisa aikoja, et ole silti ainoa, vaan uhkaan ja vaaraan joutuneita on monta. Yksi kallisarvoinen neuvo sinulle, älä jää yksin asioiden kanssa. Asioista voi puhua ja kertoa, ihmiset ovat yllättävän paljon ymmärtäväisiä, vaikka joukkoon mahtuu tyhmiä uskovaisia ja muuten vaan kivittäviä. Anonyymisti kannattaa kertoa, ja ajoissa, koska silloin olet hyvissä ajoin ilmoittanut asioista ja ongelmista, jotka ovat ehkä muidenkin osana. Valistaminen näistä asioista muille kansalaisille, on myös sinun oikeusturvasi, jos esim. asiat kaatuvat liikaa henk. koht. sinun tai läheisesi päälle, ja joutuisit tarvitsemaan esim. vuosia sitten todistamaasi asiaa teitä auttamaan. Kerro, mikä on hätäsi, mitä noi kusipää-Jumalat tms. ovat sinulle tehneet? - ihanrauhassavaan
ÄläJääYksinAsioissa kirjoitti:
Hyvä, Oikein aloittaja! On ikävää vain, että olet ilmeisesti joutunut jonkun todella pahan tai jopa vaarallisen paskan kohteeksi, Jumalien tms. taholta. Lohdutukseksi sanon, että et ole ainoa, voin vakuuttaa ja vannoa sinulle, että esim. itse olen paljon pahemmin uhrattu ja uhattunakin ollut aika varmasti kuin sinä.
Älä tätä väärin ymmärrä, sillä en todellakaan koskaan vähättele muiden asemaa tai vaikeita asioita. Kerro vähän, täällä kun pystyy anonyymisti kertomaan, että mikä sinulla on hätä. Voisin ehkä auttaa, sillä minulla on erittäin paljkon faktatietoa Jumalista yms., henkimaailmasta ja paljon kaikesta muustakin. Hätääntyä ei kannata, eikä uskoan ja toivoaan menettää itseensä tai ihmisiin ja mahdollisuuksiinsa selviytyä elämästä.
Nämä ovat vaikeita asioita ja vaarallisisa aikoja, et ole silti ainoa, vaan uhkaan ja vaaraan joutuneita on monta. Yksi kallisarvoinen neuvo sinulle, älä jää yksin asioiden kanssa. Asioista voi puhua ja kertoa, ihmiset ovat yllättävän paljon ymmärtäväisiä, vaikka joukkoon mahtuu tyhmiä uskovaisia ja muuten vaan kivittäviä. Anonyymisti kannattaa kertoa, ja ajoissa, koska silloin olet hyvissä ajoin ilmoittanut asioista ja ongelmista, jotka ovat ehkä muidenkin osana. Valistaminen näistä asioista muille kansalaisille, on myös sinun oikeusturvasi, jos esim. asiat kaatuvat liikaa henk. koht. sinun tai läheisesi päälle, ja joutuisit tarvitsemaan esim. vuosia sitten todistamaasi asiaa teitä auttamaan. Kerro, mikä on hätäsi, mitä noi kusipää-Jumalat tms. ovat sinulle tehneet?Se jumaluus on niin paksua valetta, että siihen ei näemmä normipuhe riitä.
Jumalan tappaminen on retorinen olemattoman hävittäminen. - TodistettuJoOlemassaolo
ihanrauhassavaan kirjoitti:
Se jumaluus on niin paksua valetta, että siihen ei näemmä normipuhe riitä.
Jumalan tappaminen on retorinen olemattoman hävittäminen.Käsitteenä Jumaluus on valetta, mutta ikävä kyllä ne olennot ovat oikeasti olemassa, ilkeitä ja pahoja, omahyväisiä, vaarallisiakin. Aloittaja on kyllä ihan oikeassa, Noiden olentojen aika on tullut, häipyä olemasta. Siihen tarvitaan vain enemmänkin meitä ihmisiä, yksin tai kaksin siihen ei kukaan pysty, on kokeiltu.
Ei ole olemattoman hävittämistä, vaan todellisten vaarallisten "avaruus-olentojen" eli Jumal-olentojen. Ette monet tietenkään usko, ennen kuin itse joudutte kokemaan omissa nahoissanne. sitten voi olla jo myöhäistä. Ovat ilkeitä ja nopeita!
Aloittajalla tulee olemaan melkoisen väkevä herätys kun sen aika tulee
- hiekkakansanhelteet
Tule sinä sieltä metsästä tänne autiomaan aurinkoon.
hiekkakansanhelteet kirjoitti:
Tule sinä sieltä metsästä tänne autiomaan aurinkoon.
Missä olet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91024Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125966- 109949
- 56925
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.43769Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev159726Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66711- 64687
- 70586
- 37565
- 95561
- 60524
- 52521
- 22506
- 35497
- 26490
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408