Onko tosiaan tornimäen lenkki ainoa valaistu polku Klaukkalassa? Vaikuttaa aikas lyhkäiseltä. Nurmijärven sivuilla ei muita lenkkipolkuja näkynyt, paitsi sitten isoniitty-mäntysalo. Onkohan polkuja (ei-valaistuja) kuitenkin jossain muuallakin, vähän pidempiä. Ja alle 5 km keskustasta.
Vastaukset 7
- ldjgx
Ei tietääkseni.
- kdfswn
Märkiön ulkoilualueella on järvi ja sen ympäri kulkeva kävelyreitti. Noin 20 kilsaa Klaukkalasta ja katso Google mapista tarkemmin.
- Rajamäelläon
Hanki otsavalo niin ei tarvitse valaista kuin vain se kohta, jossa valoa tarvitaan.
Sääksin leirintäalueelta menee Rajamäen uimahallille asti valaistu reitti, joka tekee lenkin Hankotiellä asti. On toistakymmentä kilometriä edestakaisin.- Lenkkilenkki
Kiitos vinkistä!
- lenkkilenkki
Tuossa vielä katselin Ketunkorpea jossa olisi asumatonta seutua kohtuu lähellä Klaukkalaa. En kuitenkaan kartasta löytänyt polkuja. Mistähän voisi lähteä liikkeelle jos haluaa mennä esim. Hepo-Käär-Haukilampi reitin ympäri?
- Pohjois-Nurmijärvi
Muuttakaa Röykkään tai Rajamäelle, jos lenkkipolkuja kaipaatte. On niitä muuallakin, mutta Röykässä ja Rajamäellä määrä on ihan omaa luokkaansa.
- Ei_ihan_halpaa
Nyt kaikki lenkkeilemään Viirinlaaksoon. Sinne siis, johon veroeuromme on upotettu. Hieno valaistus suljetulla alueella. Kyllä kunnassa näyttää rahaa olevan, vaikka männävuosina kylä pidettiin pimeänä iltaisin ja öisin. Rakennustyön on olleet jo tovin seis, joten alue on turvallinen, uusi asfaltti jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791239
- 751073
- 89873
- 48773
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72747Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko81678Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40673IS Viikonloppu 25.-26.7.2026
Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin68626- 28625
Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46609