Onko tosiaan tornimäen lenkki ainoa valaistu polku Klaukkalassa? Vaikuttaa aikas lyhkäiseltä. Nurmijärven sivuilla ei muita lenkkipolkuja näkynyt, paitsi sitten isoniitty-mäntysalo. Onkohan polkuja (ei-valaistuja) kuitenkin jossain muuallakin, vähän pidempiä. Ja alle 5 km keskustasta.
Valaistut lenkkireitit Klaukkalassa
7
2502
Vastaukset
- ldjgx
Ei tietääkseni.
- kdfswn
Märkiön ulkoilualueella on järvi ja sen ympäri kulkeva kävelyreitti. Noin 20 kilsaa Klaukkalasta ja katso Google mapista tarkemmin.
- Rajamäelläon
Hanki otsavalo niin ei tarvitse valaista kuin vain se kohta, jossa valoa tarvitaan.
Sääksin leirintäalueelta menee Rajamäen uimahallille asti valaistu reitti, joka tekee lenkin Hankotiellä asti. On toistakymmentä kilometriä edestakaisin.- Lenkkilenkki
Kiitos vinkistä!
- lenkkilenkki
Tuossa vielä katselin Ketunkorpea jossa olisi asumatonta seutua kohtuu lähellä Klaukkalaa. En kuitenkaan kartasta löytänyt polkuja. Mistähän voisi lähteä liikkeelle jos haluaa mennä esim. Hepo-Käär-Haukilampi reitin ympäri?
- Pohjois-Nurmijärvi
Muuttakaa Röykkään tai Rajamäelle, jos lenkkipolkuja kaipaatte. On niitä muuallakin, mutta Röykässä ja Rajamäellä määrä on ihan omaa luokkaansa.
- Ei_ihan_halpaa
Nyt kaikki lenkkeilemään Viirinlaaksoon. Sinne siis, johon veroeuromme on upotettu. Hieno valaistus suljetulla alueella. Kyllä kunnassa näyttää rahaa olevan, vaikka männävuosina kylä pidettiin pimeänä iltaisin ja öisin. Rakennustyön on olleet jo tovin seis, joten alue on turvallinen, uusi asfaltti jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4818513Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195840Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554772Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s694147Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901698
- 961241
- 47869