Tämmöstä Metron rakentaminen on

3302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

politiikot joilla ei ole työkokemusta laitetaan perustamaan kaikenmaailman metroyhtiöitä, totta kai ne kusettaa minkä kerkiää, kun kaupunki maksaa. hirvittää jo ajatus suurmoskeijasta, politiikot ja kolme tyhjätaskusa hääräämässä helsinkiläisten veronmaksajien kukkarolla.

Äänestä
  • Sama paska tapahtuu sotessa, kun päästetään ahneet yksityiset irti. Kyllä kummasti sadat ylimääräiset miljoonat vaihtavat osoitetta, Ei ahneella olekkaan muuta tarkotusta kuin kusettaa, niinkauan kuin maksaja löytyy.

    Äänestä

Kilpailutus on samaa suhmurointia, sitä suurempaa mitä isommat urakat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jkhkjh kirjoitti:

ja samaa tapahtuu jatkuvasti joka paikassa.

http://www.hs.fi/kaupunki/art-2000005382109.html?utm_campaign=tf-HS&utm_term=2&utm_source=tf-other&share=1365b7b12d0190db6fdc0a2f09c2c352

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu