Mikä on tilanne Alahärmän koululla?

Vieläkö on vartijat turvaamassa koulurauhaa?
Muuten, paljonko näitä maahanmuuttajia siälä koululla oikeen pyörii?
2139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eivät taira tulla koululla tapellehet takaasi Alahärmähä. Joutuu Vöyri opettamaha - Viimmeenkin jotakin järkiä!

Äänestä

Viisi siis erotettiin määräajaksi koululta nejläksi viikoksi. Siittäkin on parsen viikkoa jo kulunu. Mutta reksi ei voi muuta tehdä, ei taira halutakaan.

Sitten palaavat takaisin muina miehinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedonjanoinen2 kirjoitti:

Vieläkö on vartijat turvaamassa koulurauhaa?
Muuten, paljonko näitä maahanmuuttajia siälä koululla oikeen pyörii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu