Elikkä kyseessä olisi tällanen tilanne, jossa olen kyhännyt juuri webbisivulle search enginen.
Haluaisin yhdeksi vaihtoehtoksi kyseiseen hakukoneeseen haun YaBB - foorumeilta, mutta koska YaBB ei kerää tietojaan url:stä vaan formeilla syötetyistä tiedoista, olen neuvoton.
Kysymys kuuluukin, miten saan tehtyä perl scriptin, joka syöttää YaBBille automaattisesti kaikki sen tarvitsemat hakuparametrit niin, että se käsittelee ne aivan kuin ne tulisivat normaalin formin mukana?
Apua!
Aloitteleva ohjelmoija
0
728
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot193345Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe92754- 282384
- 421747
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola91384- 411311
- 81305
- 401243
- 521223
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2591088