Kylläpä on eroa suomen ja brittien ohjelmien välillä.
Suomen paratiisihotelissa kiroillaan järkyttävän paljon, käyttäytyminen on muutenkin tyhmää ( kännipäissä ).
Brittien love island on paljon fiksumpi, sievempiä ja komeampia osallistujia.
Suomen paratiisisaarta muutaman jakson koitin katsoa , muttei iskenyt. Brittien love island piti katsoa lähes putkeen katsomosta.
Paratiisihotelli vs love island
8
2078
Vastaukset
- Eisamallaviivalla
Olisi voitu ohjeistaa himan osallistujia kuinka käyttäydytään . Varsinkin puhekieli ala-arvoista. Nurkantakana ilkeily ei hyvälle näytä koti sohvalta katsottuna.
Brittien love island koukuttui , vaikka olikin aika hidastempoinen .
Nuoret Oliva kavereita keskenään eikä selkään puukottamista ollut läheskään niin paljon, kun suomi versiossa.
Komeita ja kauniita .
Voiko näitä edes verrata keskenään. - Telluntv
Täysin samaa mieltä! Unettomuuden iskiessä katselen melkein mitä vain telkkarista. Paratiisihotelli Ruotsi, Norja ja Suomi siis vertailuun parin jakson verran. Miten Suomesta voi näin iso porukka löytyä, joilla erittäin ilkeät, tyhmät puheet ja v-sanan käytön ennätykset JOKAIKISELLÄ! Täysin törkeää kielenkäyttöä. Jollei Ruotsin ja Norjan hotelleissa kaikkein fiksuimpia asukkeja ole, ovat kuitenkin inhimillisempiä ja normaalimpia. Mikä meitä suomalaisia vaivaa, vitunvitun vittu!?!
- hauskanimi
Eikös siellä ole yks tyttö jonka nimi on "Pimpsa". Kyseinen tyttö antaa varmaan kaikille miehille.
- ÄLÄkiroile
Toi Pimpsa kiroilee tosi paljon, muuten söpö tyttö kyllä.
- KiroiluAlkaaSäälittää
Suomen Paratiisihotelli on aivan järkyttävän huono, toivottavasti lopetetaan koko ohjelma lopullisesti. Noin 5 minuttia ekaa jaksoa katsoin, enkä katso enää ikinä. Ja eikä mennyt nyt Siepilläkään tämä "työkeikka" ihan putkeen..
- Yövalvoja
Eilen koitin katsoa olisiko mikään muuttunut . Ei ollut yhtä huono kuin aijemminkin ja huono ihoisia ( elämäntapa vaikuttaa ihoonkin) nuoria kiroilemassa.
Minä luulin, että nuoret olisivat reiluja, avarakatseisia , fiksuja , iloisia . Tässä ohjelmassa on tunkkaista, kateellisia, puukottajaa, pahansuopaisia, juoppoja nuoria.
Voiko tästä ohjelmasta antaa palautetta mihinkään. - Voihankauhustus
Laitoin palautetta neloselle , jospa formaattia siistitäisiin edes kirosanojen osalle .
Englantilaisen version piti katsoa lähes putkeen oli niin viihdyttävää, näitä suomi kökköjä ei jaksa katsoa kuin pätkän silloin tällöin ( noin joka toinen viikko pätkän). - Yäkkä
Ehkä tuohon ohjelmaan ei valita tai ei pääse, kuin hieman omia ajatuksia omaavat nuoret.
Ohjelman vanhin osallistuja katui julkisesti ohjelmaan osallistumistaan.
Vaikka hän ei ( käsittääkseni) nolannut itseään esim julki " lempimisellä".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679496IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3006676Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681621Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921235- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut731038Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741