Suomi ensin - kannattajakorttikeräys sakkaa

Kortteja on kerätty kuin Iisakin kirkkoa ympäri Suomenmaata jo reilun vuoden, ja kun allekirjoitettu kortti vanhenee vuodessa, on edessä loputon suo, uusia nimiä saadaan nyt samaa tahtia kun nimiä vanhenee.

Hölmöläisten hommaa, eikö, mutta jotenkin sopii yhdistyksen keulahahmon, sketsihahmo Marco de Witin karikatyyriin.
12331
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Pölvästien kerho koko SEkopäät! Rikollisia, juoppoja, mielenvikaisia ja työtä vieroksuvia loisia koko sakki ja sitä ympäröivä liete. Siitä mistä matuja syyttävät, siihen juuri itse syyllistyvät ja laskennallisesti PALJON suuremmalla määrällä . Pahoinpitelyitä, petoksia, uhkauksia, raiskauksia, seksuaallista häirintää ja hyväksikäyttöä, huumeita, viinaa, toisten solvaamista, keskenään riitelyä jne jne. Lista on loputon. Kukaan järkevä ei itseään häpäise ja esiinny tuon kenenkään tuon SEkopääjoukon yhteydessä.

1Äänestä
  • Moi maailmanmatti.

    Äänestä

  • bember.merry kirjoitti:

    Moi maailmanmatti.

    korhospirkkohan se

    Äänestä

  • Tuossa on paljon paskapuhetta mutta pakko on kompata hiukan siinä mielessä että tuossa porukassa ei taida äo nousta kovin korkealle. Monet hyvät tempaukset on sössitty omaa hölmöyttään. Eipä silti sama ongelma vaivaa sitä vastapuoltakin.

    Äänestä

  • Ttcvgy kirjoitti:

    Tuossa on paljon paskapuhetta mutta pakko on kompata hiukan siinä mielessä että tuossa porukassa ei taida äo nousta kovin korkealle. Monet hyvät tempaukset on sössitty omaa hölmöyttään. Eipä silti sama ongelma vaivaa sitä vastapuoltakin.

    Nyt räyhäävät jo keskenäänkin ja moni avainhenkilö irtautunut ryhmästä.

    1Äänestä

Soinin uuden puolueen kannattajakorttikeräys, siis sen mikä on ilman ensimmäistäkään ääntä hallituksessa, en nyt tiedä mikä sen nimi tällä viikolla on kun se vaihtaa niin usein nimeä?

Äänestä

Se on kyllä totta että kuka tahansa ei kyllä mene videoitavaksi mihinkään Suomi ensin miekkariin.
Tie on kyllä pitkä ja kivinnen, hyvä että heidän asiaa tuodaan esiin koska kyllä asiaa sympatioivia on paljon suomessa mutta kun asiaa on niin vaikea viedä eteen päin, et voi
minnekkään vaikuttaa oikeasti. Nuo ketkä asiaa ajavat uhraavat tosi paljon kyllä, vaarantavat hullujen keskellä omankin turvallisuutensa.

Äänestä

Suomi Ensin on perusajatukseltaan hyvä vaihtoehto mutta niin riitaista sakkia ettei tulevaisuudentoivoa ole.Kaikki jäsenet vetää tupakkaa naisia myöten ja ovat jotenkin retkun oloisia.Menen paljon ennemmin kansalaispuolueen toimintaan ja tukemaan Paavo Väyrystä!

Äänestä
  • Näitä uusia tarvitaan, muut on kykenemättömiä vaikuttamaan näihin asioihin.
    Mutta tup ydin porukka on niin pieni että hajoaa hyvin helposti, uhkailu ja viranomaisten toiminta on niin kovaa että ketkä voi olla riveissä sellaisessa.

    Äänestä

On siinäkin porukka. Tottahan tosiaan kuin jostain sketsistä:*rosvot vaatimassa poliisille lisää valtuuksia:)
Tuntuu kyllä, että maahanmuuttokriittiset ryhmät ovat järjestäen kaikki jonkinlaisia sekopäitä. Persut ehkä jo vähän salonkikelpoisempiä, mutta väistämättä koomisiakia, militaristinen sivari etäjohtajanaan:)
Eikö mikään normaali, politiikan pelisääntöjä ymmärtävä taho voisi kasvaa maahanmuuttokriittiiseksi ihan asiallisesti, ilman jatkuvia kohuja?

Äänestä

Tämä Ske.n porukka johtajansa avulla häpäisee koko kansanmielisen liikkeen. Vilppiä jo eka kokouksessa, kaikki sossupummeja, ei rehellistä työssäkäyvää väkeä. Oikeaa kansallista aatetta löytyy esim. Perussuomalaisista, kun Soini porukoineen liukeni pois ja puolue puhdistui.

Äänestä

Ske ei ole puolue, vaikkakin heillä on puoluesihteeri, puolueen puh.johtaja ja ym puolue...puolue. Eikä heistä varmasti koskaan tällä menolla puoluetta tule. Liike muistuttaa ennemmin jotain lahkoa, jonne hyväksytään vain ne, jotka ovat johtoporukan kanssa täysin samaa mieltä. Suomesta tuskin löytyy 5000 tällaista ihmistä. Liike on muutoinkin vaarallinen rahankeräyksineen, koska johtoporukalla on takana kirjanpitorikoksia, raharikoksia ja useampia puoluehankkeita, jotka ovat kaatuneet sisäisiin riitoihin ja jäsenmaksut ovat hävinneet sen siliän tien.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HölömöläistenHommaa kirjoitti:

Kortteja on kerätty kuin Iisakin kirkkoa ympäri Suomenmaata jo reilun vuoden, ja kun allekirjoitettu kortti vanhenee vuodessa, on edessä loputon suo, uusia nimiä saadaan nyt samaa tahtia kun nimiä vanhenee.

Hölmöläisten hommaa, eikö, mutta jotenkin sopii yhdistyksen keulahahmon, sketsihahmo Marco de Witin karikatyyriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu