Syövätkö suvakit onnellisuuslääkkeitä?

Ihminen joka syö rauhoittavia tai kättää muita psyykeen vaikuttavia lääkkeitä, ei välitä todellisuudesta, vaan elää onnellisena lääkehuurussaan.
Suvakkien täydellinen piittaamattomuus realismista viittaa siihen, että heiullä olisi jokin kemiallinen aine, joka turruttaa kuplaan.
1496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

On ne huumattuja.Oman maan kansalaisia kohtaan oli hyökätty mutta he olivat huolissaan vain natseista joita ei Suomessa edes ole.Katsokaa nyt,ei nämä ihmiset selvinpäin voi olla :https://www.youtube.com/watch?v=6PJsK0Hq6_M

Äänestä
  • Näemmä hyvä sienivuosi!

    Äänestä

  • Rummutuskin vain yksi käsi kerrallaan koska rytmihäiriö muuten.

    Äänestä

Realisti näkee, mitä ympärillä tapahtuu, ja kyllä se ahdistaa ja laittaa toimimaan.
"Onnellinen" sen sijaan ei näe, vaan luulee viimeiseen asti, että "Kyllä kaikki on hyvin, rakkauspommitetaan vaan!"

Poliitikot taas ovat eristyksissä, elävät omissa vartioiduissa todellisuuksissaan, uraa luoden. Kansasta ei väliä.

Äänestä

Kettutytöt ovat aina eläneet omassa pienessä egoistisessa todellisuudessaan, jossa synnytyksessä koettu paha happivajaus tuottaa maailmankuvan johon kukaan muu ei pääse sisään.
Kettutytöille ”huume” on teiniagstia joka on jäänyt päälle rajoittuneen todellisuuden kokemisen myötä ja tällöin mm.minkäänlainen kestävän kehityksen loogisuus ei heidän päätään vaivaa.
Kettutytöistä tulee vanhemmiten kissamummoja, hamstraajia ja katkeria veneenveistäjiä, jotka näkevät maailman vain yhden palan paloina.

Äänestä

Nämähän on nyt masinoimassa vihapuherikosilmoituksia, lehdessä luki, että rikosilmoja on tehty massiivinen määrä eli tarkoituksena on mielipidevaikuttaminen ja vihapuhepoliisin rahoituksen turvaaminen. Vasemmisto ja suvaitsevaiset haluavat sensuuria ja valvontaa. Tämä vihreiden presidenttiehdokas jo vilautti ehdottoman vankeuden mahdollisuutta. Vasemmisto luon yhteiskunnasta valvontayhteiskunnan jossa väärästä mielipiteestä joutuu vankilaan.

Äänestä

Kylläpähän ihmiset tarvitsevat lääkkeensä -on se maaílman ahdistavuus vaan sitä luokkaa että herkimmät sairastuvat ja murtuvat - sitä paitsi lienevät ihmisiä, joille järjestys on kaaoksen luomista tärkeämpi asia - kupliakin lienee - ainakin heidän keskuudessaan - jotka uskovat suureen puhallukseen
myrskyjen maailmassa.

Äänestä

kättää? heiullä??

Äänestä
  • Nimimerkkisi ja artikulointisi mukaan et osaa.

    Äänestä

  • Todettu.tämä kirjoitti:

    Nimimerkkisi ja artikulointisi mukaan et osaa.

    Mitä tulenarkaa noissa poistetuissa viesteissä on lukenut? Eihän tuo junttieiosaakirjoittaa- tyypin oma kirjoitus ole sääntöjen mukainenkaan.Miksei sitä heitetä mappi Ö :n uumeniin?

    Äänestä

Tutkimuksen mukaan oksitosiini vaikuttaa suvakkiutta. Sitä varmaan ovat saaneet.

Äänestä

Jospa kyse onkin vain evoluutiosta?
40-luvun rintamakarkuri punikki metsäkaartilaisista sukeutui 60-70-luvun taistolaisia, josta taas nevostoliiton kaatumisen aiheuttaman mutaation tshernobylin laskeuman kautta syntyi kettutytöt ja kettutytöistä lopulta runsaan homostelun kautta suvakit?
Näyttää siltä että suvakeista olisi nyt sitten tulossa pellejä, kuin mistä Palefacen video antaa ensiviitteitä?

Äänestä

Kyllä. Suvakkiuden syntymiseen evoluution/mutaation kautta, on vaikuttanut oleellisesti pienen esinahan alta löytyvän kakkatilsan sekoontuminen spermaan(tämän vuoksi suvakkiutta ei esiinny ympärileikatuissa kulttuureissa).
Kakka vaikuttaa erityisesti X-kromosomiin aiheuttaen täydellisen näköalattomuuden ja ajautumisen omaan kuplaan/maailmaan jossa kaikki eri tavoin ajattelevat ovat rasisteja ja siis vihollisia. Tämä ajatusmalli toimii evoluutiossa koko ajan tätä käytöstä terävöittävänä, koska suvakki ei enään pariudu kuin toisen suvakin tai kouraan runkkaavan homppelin kanssa, jolloin kakkaa siirtyy aina uusien sukupolvien X-kromosomiin ja siitä päähän.

Äänestä

En tiedä mutta pallifeissin öyhötyksestä juuri nyt tv 1 ei saa mitään selvää.Normaalia rasismikortin vetoa ja silmäluimuilua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


onnellinen-kuplaunelma kirjoitti:

Ihminen joka syö rauhoittavia tai kättää muita psyykeen vaikuttavia lääkkeitä, ei välitä todellisuudesta, vaan elää onnellisena lääkehuurussaan.
Suvakkien täydellinen piittaamattomuus realismista viittaa siihen, että heiullä olisi jokin kemiallinen aine, joka turruttaa kuplaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu