Kaikki Sellon kirjastoon hakemaan

Afkaani passeja tänään ja huomenna niitä jaetaan kirjasto täyteen ihmisiä klo.10-15.00.
16345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

...ja hammasharja.

Äänestä

Tärkeetä ottaa vanhat paperit mukaan(mitä ei tietenkään ole)jotta voidaan tehdä uusi henkilöllisyys painamme passeihin yleensä alaikäinen mieshenkilö nimen saa myös itse valita.

Äänestä
  • Minä nainen. Saanko miehen passin ?

    Äänestä

Meillä on mahdollisuus tehdä jopa transsukupuolisen passi.

Äänestä

Joko tämä tapaus on selvinnyt? Kuka hommasi passitoimiston Selloon ja miksi ja kenen luvalla kirjastolakia on rikottu? Sellon varaamosta löytyy myös englanniksi ohjeet siitä mitä tarkoitusta varten tiloja voi vuokrata. = pitää kokous tai työskennellä.

Äänestä
  • Suomalaiset veronmaksajat on siis laitettu jo kustantamaan Afganistanin passinjakeluakin. Kirjaston tilat eivät ole tarkoitettu tällaiseen kuten huomaatte, tekstissä viitataan vain UM lausuntoon julkisista tiloista ei kirjastolakiin joita tilojen vuokraaminen koskee.

    Äänestä

  • Sivua tai dokumenttia ei löydy
    Sivu tai dokumentti, jota hait, on mahdollisesti poistettu, sen nimi on muuttunut tai se ei tilapäisesti ole saatavilla.

    Äänestä

Passeja? Mitä helevetin passeja kirjastosta muka saa? Lainaako kirjasto niitä vai? Ei kai tämä ole taas niitä hyödyllisten idioottien touhuja.

Äänestä

Saako sieltä kuka vaan passin ihan millä nimellä vaan. Haluaisin niin suomen sosiaaliturvan varaan loisimaan

Äänestä

Menkää katsomaan, keillä on siihen mahdollisuus.

Mediakin on hiljaa asiasta....

Äänestä
  • Media on aina hiljaa asioista, jotka on julkaistu mv-lehdessä, vaikka niiden syliin putoaisi kypsä hedelmä kuten Petteri Orpo tai Nasima Razmyer.

    Äänestä

Sellon kirjaston passisembalot jatkuu. Nyt jaetaan passien lisäksi "papereita". Mitä lie sitten ovatkin. Syntymätodistuksia perheen yhdistämisiä varten? No veronmaksaja maksaa nyt ja tulevaisuudessa uuden kalifaatin syntymistä.

1Äänestä

Hyvä että Afgaanit saavat passeja. Jos ei ole passia niin ei voi laittaa paluulennolle. Siis. Passitonta ei voi palauttaa.

Äänestä
  • miten ne tänne on voinu päästä sitten..

    Äänestä

  • Olet just oikeassa. Jokaisen henkilöllisyys on todistettava ennen mahdollista palautusta. Ja mikään lentoyhtiö ei huoli ilman matkustusasiakirjoja ketään lennoille. Voimassaoleva passi tarvitaan.
    Turvapaikkaa taas voi hakea ilman papereita, sen pitäisi jo jokaisen tajuta.
    Turha tätä asiaa on jauhaa. Halvempi on selvittää asiat Suomessa vaikka kirjastossa lähetystövirkailijoiden kanssa kuin maksaa matkat Ruotsiin tai Norjaan jokaiselle papereita tarvitsevalle afgaanille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UudetPassit kirjoitti:

Afkaani passeja tänään ja huomenna niitä jaetaan kirjasto täyteen ihmisiä klo.10-15.00.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu