Kissanmetsästäjä ylessä

kerranylessä_aina_ylessä

Perhe järkyttyi Hyrre-kissan kohtalosta – koirat jahtasivat, naapuri ampui ja kehuskeli teolla somessa

"Mies paljasti itse kahden kissan ampumisen omassa päivityksessään.

– Mies kertoi Facebookissa, että koirat ovat nyt oppineet. Emme ole nähneet kuin kuvan, jossa koirat istuvat kissojen vieressä. "

https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/perhe-jarkyttyi-hyrre-kissan-kohtalosta-koirat-jahtasivat-naapuri-ampui-ja-kehuskeli-teolla-somessa/6599276#gs.pPPU910


Ylen äänimies leuhkii kissojen tappamisella?

"Ville väittää profiilissaan olevansa ylen ääniteknikko. Profiili vaikuttaa aidolta ja sisältää paljon kuvia ylen studioista ja tapahtumista.

Myös Linked In palvelu tuntee saman nimisen miehen ylen äänimieheksi. Samainen ville näyttää myös olleen SDP:n listoilla vuonna 2012. "

http://www.nykysuomi.com/index.php/2017/09/27/ylen-aanimies-leuhkii-kissojen-tappamisella/

http://www.nykysuomi.com/index.php/2017/09/29/kissantappajalle-vaaditaan-potkuja-nettiadressilla-lue-ylen-kommentit-asiaan/

.

25

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ylen_haku
    • Ylenvastuu

      Tässähän eniten kärsii itse työnantaja YLEn maine elänrääkkääjää suojelevana firmana kunnes itse pääpukari astuu julkisuuteen häpeämään omia hirmutekojaan.

      • r.o.botti

        Onk's Villee näkyny? Ei oo...


      • Miksi_yle_vaikenee
        r.o.botti kirjoitti:

        Onk's Villee näkyny? Ei oo...

        Miksi Yle vaikenee kokonaan - kuka enää luottaa ko. laitokseen tiedonvälittäjänä?


    • ylin_tuomari

      Äijälle on tullut hätä, kun aseet ja kantoluvat ovat menossa. Valehtelee kuin sika, että en minä niitä kissoja tappanut! Tuota vain ei usko yksikään joka on vähänkään perillä miehen tekosista, on retostellut kissojen tappamisilla kakarasta lähtien ja somessa niin kauan kuin on siellä ollut.

      https://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/kuolleilla-kissoilla-retostellut-metsästysseuran-puheenjohtaja-erosi-tehtävästään-kertoi-mikä-kissat-tappoi-1.2415131

      Tässä esimerkki vuodelta 2010 ja scrollaamalla lisää... http://aijaa.com/oBIEL5

    • thytty

      No huhhu! Palautetta ylelle kaikilta! Tästä ei edes uutisoida iltapäivälehdissä!

      • spookycat

      • yle_väistää_vastuutaan

    • katiskamurhaaja
    • autoton_onneksi
    • kerran_hullu

      Kerran hullu ylessä aina ylessä

    • kiskiss
      • scatman

        Näin joulun lähestyessä pitää muistuttaa että kuka on ollut tuhma eikä ansaitse lahjoja. Ei tällä taida olla ketään joka mitään ostaisi, mutta palautetaan mieliin ihan vaan varmuuden vuoksi.


    • 6.9.2018

      Saako kissaa pitää irti taajamassa? - Poliisi ja eläinsuojeluneuvoja vastaavat
      Sekä virkavalta että eläinsuojelijat toivovat, että kissat eivät kulkisi irrallaan taajamissa. MIKÄÄN LAKI EI SITÄ KUITENKAAN KIELLÄ.

      Villiintyneeksi tai villiksi kissa luokitellaan vasta siinä vaiheessa, kun se käyttää ravinnokseen pelkästään itse pyydystämäänsä ruokaa. Villiintyneiden kissojen loukuttamisesta huolehtivat kuntien ja kaupunkien valvontaeläinlääkärit.


      https://lansi-savo.fi/uutiset/lahella/f0c300df-72bb-44f7-8fd3-3573e7bb6f84

      • 4gtrhf5wrpkfgh3y

        Kissat oli LAITTOMASTI HEITTEILLÄ monen kilometrin päässä lähimmästä talosta, poissa valvonnasta eli ne sai metsästyslain 85§ mukaan tappaa.
        Ainoa rikos oli ettei kissojen omistajia rankaistu HEITTEILLE jättämisestä!


      • murhainfo

        Valehtelet! Koirat ovat ajaneet ramman kissan omasta pihastaan kauemmas ammuttavaksi. Raadot piti hävittää ettei niistä löydetä haulia. Kuvasta näkee selvästi ettei kissoja ollut koirat raadelleet hengiltä. Puusta tuo pipipää ne on ampunut.

        Lue täältä asiallista keskustelua aiheesta. Moni lupaa mennä kylään, jos vain saa tietää nimen. Se lienee jo aika hyvin jaossa ja kun tarpeeksi moni lupaa mennä kakkukahville, niin joku sen myös tekee.
        https://www.murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=20&t=24295&fbclid=IwAR1r6m0Lyx-HJkzHqL17qXXVMeoKwbiDL87CGcx_pR2j8GjmBRNGx0QSiv0


    • hirveää-väkeä.Ylellä

      Hirveää väkeä Ylellä

    • jatkokertomus
      • grogiotta

        Nokkiiko korppi toisen korpin silmiä? Ei noki.


      • Anonyymi
        grogiotta kirjoitti:

        Nokkiiko korppi toisen korpin silmiä? Ei noki.

        Sokea korppi hukkasi todisteet työpöydälleen.


    • supercat
    • tahtoo_tietää

      Miten on, onko tuo vielä ylen palkkalistoilla?

    • Anonyymi

      Taas paukkui linnaa 'metsästäjille'...
      Huvikseen eläimiä ampuneet miehet tuomittiin ehdolliseen vankeuteen, metsästyskieltoon ja tuhansien eurojen korvauksiin.
      Pohjanmaan käräjäoikeus tuomitsi kolme miestä ehdolliseen vankeuteen ja viiden vuoden metsästyskieltoon salametsästyksestä, joka tapahtui vuosina 2016 ja 2017 Pietarsaaressa.
      Kaksi päätekijää, 20- ja 24-vuotiaat miehet, tuomittiin 6 ja 9 kuukauden ehdollisiin vankeusrangaistuksiin. 29-vuotias mies sai 4 kuukautta ehdollista vankeutta.

      Pohjanmaan kissantappaja luikerteli vastuusta piilottamalla raadot ja vierittämällä teon koiriensa syyksi. Niin tai näin, mies on lopun ikäänsä kuuluisuus, vaikka poliisi ei saanut/halunnut häntä nalkkiin.
      Heh heh...

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      153
      3430
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      2976
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      60
      2450
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      41
      2340
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      53
      2270
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2235
    7. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      17
      2217
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      151
      2149
    9. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1576
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1565
    Aihe