Kokeeko hän vihapuheita ja syrjintää vankilassa

Mikähän kohtalo odottaa Vantaalaista Markku Juhani Ylinurmea vankilassa jonne hän joutui 16 vuotiaan tytön raasta kidutuksesta ja vanhemman naisen raiskausyrityksestä. Joutuukohan tämä Vantaalaismies mies vihapuheiden ja syrjinnän kohteeksi, aika näyttää.
91935
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Juttuhan ei kerro sitä kuinka kauan YLINURMI on jo istunut vankilassa. Tapahtuma kuitenkin ollut 03/2016.. Eli toisin sanoen vapautunee parin vuoden sisällä :( Suomessa rangaistukset on niin perseestä. Eiköhän YLINURMI joutais jonneki suljetulle osastolle loppuelämäkseen.

Äänestä

Toivottavasti saa opetuksen tollanen saasta. Mutta ei.. näitähän suojellaan.. ei nämä tämmöiset lopu ainakaan kun heitä suojellaan ja tuomiot ovat pienet.

Äänestä

Taitaa olla vapautunut..

Äänestä

facebookissa vaihtunut profiilikuva pari päivää sitten joten tämä pedo jo vapaalla jalalla!!!!! Tietääkö kukaan missä asuu?

Äänestä

Meneekö hän takaisin hoitajaksi

Äänestä

Kyllä yhteikunnan pitäisi olla itsesuojeleva. Nämä vaaralliset tyypit pitää olla suljettuna ja palvelu minimiä. Kaurapuuroa ruoaksi ja pari perunaa päivässä. Max 3 euroa päivä. Sen yhteiskunta kestää. Kaikki muu on osasyyllisyyttä tuleviin tapahtumiin.

Äänestä

vankila on rikollisia varten ja niuvanniemi tollasille sairaille

Äänestä

Eikös tämä Markku ollut lähihoitaja ammatiltaan? Seuraavaksi saavat
mummot kyytiä, jos Markku pääsee heitä hoitelemaan....

Äänestä

Facebookissa ko tapaus näemmä aktivoitunut seuranetsinnässä.Sattui silmiin eräs tuttu kehitysvammainen tyttö,kenen kuvaan tuo oksetus on käynyt lirkuttelemassa.Nimi oli ennestään tuntematon,mutta huomioni kiinnitti se,että tuollainen vanha mies kommentoi selkeästi lapsen tasolla olevalle nuorelle moisia.Hyi helvetti.Toivottavasti ei kuunaan pääse töihin kehitysvammaisten pariin,jossa julkisesti profiilissaankin kertoo olevan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Juuso15v kirjoitti:

Mikähän kohtalo odottaa Vantaalaista Markku Juhani Ylinurmea vankilassa jonne hän joutui 16 vuotiaan tytön raasta kidutuksesta ja vanhemman naisen raiskausyrityksestä. Joutuukohan tämä Vantaalaismies mies vihapuheiden ja syrjinnän kohteeksi, aika näyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu