Lääkeomavastuu,diedesleikkaus, käyttömaksun nosto, hintanostot,terveyskeskusmaksunostot jäädytän indeksit ja näin loputtomasyi!
Kusetan eläkeläisiä,Sipilä!
8
74
Vastaukset
- vasuriHiljaa
Vasuri pyytää ja Sipilä antaa.
Mitä valitat!- sekännisekomölyy
Lopeta välillä tollo dokaus.. Näät muitakin kuin vasuja!
- koko-musta-kepuli-raha
sekännisekomölyy kirjoitti:
Lopeta välillä tollo dokaus.. Näät muitakin kuin vasuja!
EU tukia nauttii kokkelit ja kepulit jo monta miljardia vuodessa, eihän siitä saa kukaan valittaa.
- PainuHlllvettiin
sekännisekomölyy kirjoitti:
Lopeta välillä tollo dokaus.. Näät muitakin kuin vasuja!
No siinähän se typerä vasuri itse sekoileekin. Vasuri sekä näkyy että haisee ja puheetkin oksettaa.
- VasuriHaiseeAINA
Sipilä juuri valitti vasurien pahasta hajusta. Vasurit ovat vastuuttomia sekakäyttäjiä jotka vetävät lääkkeitä, viinaa, huumeita ja yhteiskunnan tukia sekaisin kunnes nuppi on turvoksissa.
Kansanterveyden ja kustannusten nimissä Sipilä viisaasti pienensi Vasurin päivä-annosta, jotta vasuri-örvelö vähän parantuisi ja haisisi vähemmän.
Tämä on Suomen parhaaksi, vaikkei typerä vasuri sitä ymmärrä!! - tietoa-ei-taitoa
Sipinen ja kokkelit ne paperittomat tänne haali jopa Ruotsista asti, olisi ollut mahdollista rajatarkastus ja olla lupaamatta niille puukkomiehille asuntoaan.
- Hilloajatpettää
Elekee kiusatko töppistä,töppis on tullut takaisin persuihin! Se haluaa nyt hallaahon jymäyttävän itseään. Montako kertaa pitää persuäänestäjä pettää että uskoo?
Vastaus,loputtomasti!- töppisVasuri
Pettyikö vasuri äänestäessään persuja??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857