Imatran KETTERÄ sitten kyykytti molemmat "kovat" läntisen suomen alkulohkon joukkueet VG-62 & VT-HT:N Länsi-Suomen kirtueellaan viikonloppuna.
VG-62 hävisi 2-5 ja
VT-HT hävisi 5-6.
Joku taisi väittää tällä palstalla aikoinaan, että Läntinen on paljon kovempi Itäistä alkulohkoa.
Mene ja tiedä tilanne oli kuitenkin tänä viikonloppuna tämä.
KETTERÄ kyykytti
7
349
Vastaukset 7
- Kotkalainen
Jännityksellä keskiviikkoa. Titaanit on aika kovassa vedossa. Keskiviikkona kaatui HeKi lukemin 5-1 ja tänään HcM lukemin 2-7!
- OPA8+4=12
Ja keskiviikkona KETTERÄ kouluttaa Titaaneja, jotka ihastelevat upeaa Näreharjuareenaa.
Lukemin 4-3. - Kotkalainen
OPA8+4=12 kirjoitti:
Ja keskiviikkona KETTERÄ kouluttaa Titaaneja, jotka ihastelevat upeaa Näreharjuareenaa.
Lukemin 4-3.että näreharju areena on kylmä ja homeinen...Eiköhän Titaanit Ketterän voita!
- OPA8+4=12
Kotkalainen kirjoitti:
että näreharju areena on kylmä ja homeinen...Eiköhän Titaanit Ketterän voita!
Titaanit palelee Näreharjuareenassa ja saavat homepölyt keuhkoihinsa.
Ketterän pelimiehet kun kurvailee kiekon kanssa ohi niin vetohan siellä on kova ja peleltaa. - Kotkalainen
OPA8+4=12 kirjoitti:
Titaanit palelee Näreharjuareenassa ja saavat homepölyt keuhkoihinsa.
Ketterän pelimiehet kun kurvailee kiekon kanssa ohi niin vetohan siellä on kova ja peleltaa.Kohtahan se kuitenkin selviää, miten käy. Tuskinpa yleisö/kannattajat sitä ratkasee...
- Kotkalainen
tuota kirjotusvirhettä...Piti lukea turha.
- Kotkalainen
Mutta huonosti pelasivat kummatkin joukkueet. Titaanit ei todellakaan ollut parhaimmillaan, väsymys alkaa painaa...Tärkeitä pelaajia puuttui; molemmat Pylväläiset ja Pekkola. Mutta saatiinpahan edes yksi piste!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741215
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti5281128Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan83998Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli79948- 81939
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52803Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk10778- 67777
Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik35682Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss202631