Noobelin palkinto

Jokos kreationisti tutkiat olis vuorossa saamaan palkinnon? Luonnontieteet ku on kaik niin pahast väärässä ja vain kretu tietää totuuden..

10

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HopiHopiKukaKerkee

      Eiköhän siel o mettissä jo kova kuhina menossa ku kretut kirmaa haavit kourassa saalistamassa sitä "luotua sammakkoa (tjtn)" Nobelin kiilto silmissä? :D

    • Meitä uskovia ei kiinnosta Nobelin palkinnot tippaakaan. Meillä on paljon parempi ja suurempi palkinto odottamassa Taivaassa.

      • wrrwrw

        Jos joulupukista olisi kirjoitettu raamatunlainen kirja uskoisitko siihen (olettaen ettet tällä hetkellä usko)?


      • KunnianhimottomiaOvat

        Niin ja ainahan voi käydä hakemassa sateenkaaren päästä sen kultapadan, jos rahan kanssa tekee tiukkaa! Ja millanes palkinto siellä haudassa sit odottaa? Jonkullai Oscarin ja Nobelin yhdistelmä? Noscar?


      • Maailmanlopun ja kuolemisen haaveilua. Kyllä on uskovaisen elämä kammottavaa, kylmää ja tunteetonta, epäinhimillistä..


      • 14241g

        Entäs se miljoona minkä nobelin mukana saa kun raha ainakin kiinnostaa uskomisen bisneksissä?


      • Noh noh, kylläpä joitain teitä kiinnostaa. Nimittäin Pekka Reinikainen on pariinkin otteeseen tarttunut juuri Nobelin auktoriteettiin, vain vääristelläkseen sitä uskontonsa todisteeksi. Niitä blogeja on sitten uskovien innolla jaeltu pitkin nettiä. Älä yritä esittää, etteikö teitä noobelit kiinnostaisi kunhan vain luulette niiden tukevan uskontoanne.


      • Kuulehan Mark-bebis, enkö ole jo monta kertaa muistuttanut sinua siitä, että sinunlaisillasi itseään jumaloivilla, itserakkailla, tekopyhillä ja valehtelevilla kristityn irvikuvilla ei ole minkäänlaisia mahdollisuuksia päästä Taivaaseen? Sinä et ole enää uskova, sinä olet pelkästään itsekeskeinen oman navan tuijottaja. Sinä olet jo kauan sitten itsesi omilla kirjoituksillasi kadotukseen ja ikuiseen tulihelvettiin tuominnut, enkä edes minä kykene enää sinua siltä kohtalolta pelastamaan.

        Olet useaan otteeseen maininnut "jumalfobian". Etkö Mark-bebis huomaa, että juuri sinä pelkäät Jumalaa eniten? Pelkäät Jumalaa niin pakokauhuisesti, että olet luonut itsestäsi itsellesi epäjumalan. Ja sille tielle olet kääntynyt ja sillä tiellä olet ikuisesti pysyvä. Totisesti on sinulla tuomiopäivänä paljon pahempi kohtalo kuin rehellisellä ateistilla, ja sen olet aikaansaanut sinä itse.


    • Kemian Nobel-palkinto jaettiin kolmelle biokemian mallinnuksen kehittäjälle, tietää Ylen uutinen. Eiköhän lääk. lis. Reinikainen saa tuostakin polttoainetta.

      https://yle.fi/uutiset/3-9865336

    • h54645

      Nobelin palkinto ei vain irtoa pelkästään lainamaalla Raamatunjakeita satunnaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      177
      3017
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      63
      1902
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      106
      1878
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      303
      1859
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      22
      1682
    6. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1499
    7. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1362
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      118
      1253
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1122
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1062
    Aihe