Noobelin palkinto

Jokos kreationisti tutkiat olis vuorossa saamaan palkinnon? Luonnontieteet ku on kaik niin pahast väärässä ja vain kretu tietää totuuden..

10

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HopiHopiKukaKerkee

      Eiköhän siel o mettissä jo kova kuhina menossa ku kretut kirmaa haavit kourassa saalistamassa sitä "luotua sammakkoa (tjtn)" Nobelin kiilto silmissä? :D

    • Meitä uskovia ei kiinnosta Nobelin palkinnot tippaakaan. Meillä on paljon parempi ja suurempi palkinto odottamassa Taivaassa.

      • wrrwrw

        Jos joulupukista olisi kirjoitettu raamatunlainen kirja uskoisitko siihen (olettaen ettet tällä hetkellä usko)?


      • KunnianhimottomiaOvat

        Niin ja ainahan voi käydä hakemassa sateenkaaren päästä sen kultapadan, jos rahan kanssa tekee tiukkaa! Ja millanes palkinto siellä haudassa sit odottaa? Jonkullai Oscarin ja Nobelin yhdistelmä? Noscar?


      • Maailmanlopun ja kuolemisen haaveilua. Kyllä on uskovaisen elämä kammottavaa, kylmää ja tunteetonta, epäinhimillistä..


      • 14241g

        Entäs se miljoona minkä nobelin mukana saa kun raha ainakin kiinnostaa uskomisen bisneksissä?


      • Noh noh, kylläpä joitain teitä kiinnostaa. Nimittäin Pekka Reinikainen on pariinkin otteeseen tarttunut juuri Nobelin auktoriteettiin, vain vääristelläkseen sitä uskontonsa todisteeksi. Niitä blogeja on sitten uskovien innolla jaeltu pitkin nettiä. Älä yritä esittää, etteikö teitä noobelit kiinnostaisi kunhan vain luulette niiden tukevan uskontoanne.


      • Kuulehan Mark-bebis, enkö ole jo monta kertaa muistuttanut sinua siitä, että sinunlaisillasi itseään jumaloivilla, itserakkailla, tekopyhillä ja valehtelevilla kristityn irvikuvilla ei ole minkäänlaisia mahdollisuuksia päästä Taivaaseen? Sinä et ole enää uskova, sinä olet pelkästään itsekeskeinen oman navan tuijottaja. Sinä olet jo kauan sitten itsesi omilla kirjoituksillasi kadotukseen ja ikuiseen tulihelvettiin tuominnut, enkä edes minä kykene enää sinua siltä kohtalolta pelastamaan.

        Olet useaan otteeseen maininnut "jumalfobian". Etkö Mark-bebis huomaa, että juuri sinä pelkäät Jumalaa eniten? Pelkäät Jumalaa niin pakokauhuisesti, että olet luonut itsestäsi itsellesi epäjumalan. Ja sille tielle olet kääntynyt ja sillä tiellä olet ikuisesti pysyvä. Totisesti on sinulla tuomiopäivänä paljon pahempi kohtalo kuin rehellisellä ateistilla, ja sen olet aikaansaanut sinä itse.


    • Kemian Nobel-palkinto jaettiin kolmelle biokemian mallinnuksen kehittäjälle, tietää Ylen uutinen. Eiköhän lääk. lis. Reinikainen saa tuostakin polttoainetta.

      https://yle.fi/uutiset/3-9865336

    • h54645

      Nobelin palkinto ei vain irtoa pelkästään lainamaalla Raamatunjakeita satunnaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?

      Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?
      Maailman menoa
      44
      3057
    2. Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?

      Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n
      Maailman menoa
      40
      2271
    3. Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille

      Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari
      Maailman menoa
      61
      2180
    4. Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa

      Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa
      Maailman menoa
      88
      2052
    5. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      60
      1772
    6. Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.

      Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä
      Kiuruvesi
      19
      1656
    7. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      73
      1527
    8. Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin

      Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http
      Maailman menoa
      44
      1305
    9. Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta
      Maailman menoa
      132
      1246
    10. Puuma Martina iski nuoren miehen

      Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      1013
    Aihe