Oli juuri puoli seitsemän ohjelmassa. Kuinka ihminen voi olla noin sekaisin päästään?
Irja Askola
30
1196
Vastaukset
- jupe6vuotta
Tota mä ihmettelen kans, sinusta. Maristako?
- punaniskavain
Laita hyvä ihminen hänelle kiukkuista ja raivokasta viestiä ja heti. Tao jokainen kirjain isolla, huutomerkkien kera. Eiköhän siitä piispa opi. Olosikin helppottuu.
- Johhhooooo
Se piispa ei opi,ei ole resursseja.
- silliä_kullekin_
Oliskos Irja lipitellyt viiniä ennen lähetystä?
- fjgsw
Taitaa upota parikin hanapakkausta vuorokaudessa.
- xkdjfghvgb
Pispa oli rustannut runon karvakintuista jonka luki lähetyksen lopuksi. Oikein valotkin himmennettiin.
- zxlkjxhcv
Menisi auttamaan eläkepäivillään helsinkiläisiä kotihoidossa yksinäisinä viruvia vanhukia kun on noin hyväkuntoinen ja varakas eläkeläinen.s
- kovalliksalpauhaa
Kyll mää itkin niin kauhiast, ku Irja runoili niin nasevast.
- poetry.gone
Agendaansa sopiva saarna se oli eikä runo.
- Kaikkeapaskaa
Vaihdoin kanavaa kun se alkoi mässyttämään lihistä.
- xdlkhdfg
Lihis katosi noepasti.
- edrfhbxdc
Mitä hän syö kun on noin tuhdissa kondiksessa?
- eiootodellistaei
Jaahas.Jollekin sana " salamia " oli liikaa.
- xcfkhgfg
eiootodellistaei kirjoitti:
Jaahas.Jollekin sana " salamia " oli liikaa.
Sensuurirobottiin on aladattu poisto salami-sanan kohdalle monikulttuurin takia oletan.
- fgsdfgsdf
Runsas alkoholinkäyttö turvottaa, juoppo tuo akka on. Iltalehdessä oli juttu hänen juomingeista jotka veronmaksajat maksoivat. Niitä oli useita.
- zxcvlbknj
fgsdfgsdf kirjoitti:
Runsas alkoholinkäyttö turvottaa, juoppo tuo akka on. Iltalehdessä oli juttu hänen juomingeista jotka veronmaksajat maksoivat. Niitä oli useita.
Luin ko. jutun eli Irja tykkää viinistä.
- tkyjgder
Hän kertoi asiasta myös puoliseiska ohjelmassa.
- HyiHelvetti
Vastenmielisin ihminen,joka julkisesti esiintynyt.Lisäksi hänellä ongelma alkoholin käytössään.
Onneksi jää eläkkeelle pian.- hlhgdf
Onko hänellä perhettä?
- askoirjala
Tänään on kirkosta eronnut vasta 26,mutta kyllä se siitä lähtee kun Irja antoi vauhtia
- xdfljhdfgh
Nyt reippaasti Irja eläkepäiviesi koittaessa helsinkiläisten koteihinsa sidottujen huonokuntoisten vanhusten avuksi kun sinulla on ruumiillista vipupintaa heitä auttaaksesi arjen askareissa. Saat mieleksätä tekemistä elämääsi ja tapaat ruohonjuuritason ihmisiä karuhkossa arjessaan.
- gkhw
Hyvä Irja! Vanhukset tarvitsevat sinua.
- Hallaahon.äänestäjä
En katso Ylen eli uutistoimisto Tassin ajankohtaisohjelmia MUTTA EI KANNATA PÄIVITELLÄ JOS KATSOO, uutistoimisto Tass on nykyisin pelkkään propagandaan ja vaikenemiseen sitoutunut pimittäjä
Mitä pitää tehdä päivittelyn sijaan, no tietenkin toimia
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15023942/ala-seuraa-askolan-puheita-vaan-toimi
Lasku menee näin. Oletetaan että ansaitset pienituloisesti noin 1500 kuussa eli 20 000 vuodessa lomarahoineen ja maksat hesarista tai vastaavasta 400 euroa vuosi ja kuulut kirkkoon 200 euroa vuosi ja käytät ajattelemattoman huonoa puhelin- ja tai nettiyhteyttä tai vastaavaa 150 vuosi liikamaksulla
summa on 750 euroa jos hoidat nämä parempana kuntoon, eroat kirkosta uskot tai et, jätät Hesarin tilaamatta ja vaihdat parempaan jossain pienemmässä asiassa kuten laajakaistassa (esim. hyvä läppäri intel7 ja halvempi linja tms. )
Eikä siinä kaikki. Koska kaikilla marginaaliverotus on vähintään 50 prosenttia tämä tarkoitaa että saadaksesi 750 käteen sinun on ansaittava 1500 euroa lisää eli summaus asiasta:
muutama juttu ulos ylläkuvatun mukaisesti JA SÄÄSTÄT KOKONAISEN KUUKAUDEN PALKAN. Suomessa vaurastuu vain vähentämällä kuluja ei ansaitsemalla lisää koska
Sipilä-Orpo ottaa lisäansiot veroina ja käyttää matuihin - anjahuuhaapiispa
79%:a suomalaisista ei hyväksy matujen piilottelua ja 12%:a kannattaa. Ja ne kannattajat olivat vassuja ja vihreitä. Se on juuri sitä porukkaa, joka ei kuulu kirkkoon.
Nyt kirkko siis toimii näiden vihervassujen puolella omia seurakuntalaisia vastaan. Kun kuuntelee jotain Askolaa ymmärtää hyvin miten pihalla kirkonleipäpapit on ja vielä piispa.
Kirkko on erotettava valtiosta ja yrityksien ei tarvi maksaa yhteisöverossa kirkollisveroa. Silloin niillä olisi varaa työllistää myös tuviksen saaneita. Vai mitä piispa Askola?- dlcfhsxdf
Kirkkkon kuuluvissa on myös kokoomuslaisia, kepuja, sinisiä ja rkp:läisiä jotka kannattavat matujen piilotusta. Näin se nyt vaan menee.
- Hallaahon.äänestäjä
eroakirkosta.fi pylväistä voidaan päätellä, että tänä vuonna menee jopa 50 000 eroa kirkosta rikki
http://www.eroakirkosta.fi/static/ek-tilastot/kkpalkit.svg - Sodoma.ja.Gomorra
Piispat ryyppää ja rällää, Mäkinen vetää aamutuimaan kirkasta viinaa, Askolalla kosteita lounaita ja illallisia. Totuus on tarua ihmeellisempää!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016061821695674_uu.shtml- welrktjgyg
Piispoilla on KOVA JANO näköjään. USKOMATONTA TOUHUA KIRKONMIEHILTÄ JA NAISILTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- xckvjgdcvbw
Pistäkää linkkiä laajaan jakoon.
- Hävetkää.perkeleet
Hyi helvetti millaista menoa!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293035- 1191245
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu61047- 58961
- 66925
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26897Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38871Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu161851Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65834Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75784