ilkeitten ihmisten hampaissa ja riesana

tietonisaatarvitseva

Keskustelupalstalle on pesiytynyt outo ilmiö. Yritykset, varsinkin pienet sellaiset , kokevat vainoa ja vihaa. Itsekkin pientä itseäni työllistävää toimintaa harjoittavana olen ollut tuon saastan saajana. Kritiikki on toki tarpeen, ja suoraan kasvotusten annettu palaute on tervetullutta. Aikanani sain täällä suuren valheiden ryöpyn niskaani. En lannistunut vaan tulin vahvemmaksi, kestämään arvostelua. Toivon siistimpää ja arvokasta keskustelua , nimimerkkien takaa huutelijoille. Erityksen vetäjille toivon voimia, koska heidän varassaan on yksi osa yhteiskunnastamme.

6

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kateellistenpanettelua

      Se on se suunnaton pahansuopainen kateus joka kihniöllä jyllää! Itse oon kääntänyt sen voimavaraksi. Jos joku ärsyyntyy jostakin niin käännän puukkoa haavassa! Siinäpäs pihisee kiukkuaan! Tehdään yhdessä kihniöstä parempi paikka vaikka kuinka tietyt tahot vastustaa!

    • Rahas

      Kyllä se nyt vaan menee niin, että hyvistä yrittäjistä harvoin puhutaan mitään. Huonot yrittäjät saa nopeasti pienessä paikassa huonon maineen ja hyvä niin, kun tuskin kukaan haluaa huonoa ja kusettavaa palvelua.

    • ottijasai

      Itkekää nyt lapset.Voi voi herran duudeli sentään. Putkitehdas oli saamattomien nukkuma paikkka voi voi herranduudeli sentään.

    • Peppuseksiäesim

      Saako kihniollä naista helpolla?. Kysyy uudisasukas kitulaaksosta.

    • perkustaa

      Kyllä nykyään saa pillua. Ennemmin oli vähän tiukempaa kun oli noita maahanmuuttajia eivät
      antaneet paikallisille taunoille mutta nyt varmaan saa.

    • entkihniöläinen

      Tämän viestiketjun aloittaja ja pari seuraavaa kirjoittajaa ovat täysin asialinjalla. Sitten tulee uudet tekstit (kolme jälkimmäistä), jossa mennään täysin asiattomuuksiin. Ilmisesti jonkun saman sairaan kirjoittajan täysin asiatonta tekstiä tässä otsikon yhteydessä. En ymmärrä jälkimmäisten sairasta ajattelutapaa. En ole itse yrittäjä, mutta olen sitä päässyt läheltä seuraamaan. Ei ole helppo tuo yrittäjä taival.

      Kateus on kihniöläisten perisynti ollut aina, on nyt ja tuntuu olevan jatkossakin, jos näitä tämän palstan kirjoituksia lukee. En usko, että kihniöläiset ovat niin tyhmiä kuin kirjoituksissa annetaan ymmärtää. Pari kolme törkeää / sairasta kirjoittajaa yrittää mustamaalata kihniöläisiä. Toivoisin pysyvästi asiallisempaa kirjoittelua tälle palstalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2313
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      35
      1365
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      60
      1348
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1309
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe