Vihreä unelma

Hesarissa uutisoitiin tänään. "...JOUKKIO ALKOI haukkua lipuntarkastajia rasisteiksi ja solvasi näitä muutenkin...kolme muuta nuorta hyökkäsi uhrin kimppuun. Miestä (= lipuntarkastajaa)potkittiin, hakattiin ja hänet työnnettiin penkkien väliin." Olivatkohan nämä niitä Soin1nveljen paheksumia rasistireppanoita?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olivat niitä vaarallisia äärioikeistolaisia fasisti natsirasisti koulupudokas reppanoita, niin siis ne lipputarkastajat....

Äänestä
  • Eivät tienneet,että mamut matkustaa ilman lippua ja mätki kuonoon ketä vaan.

    Äänestä

Suomessa on vihreä AALTO!
Joka rikastuttaa meeitä kaikkia mukana myös Vihreät ja Vasemmistoliitto,

1Äänestä

Nykyisin joka suunnalla näkyy pieniä vihreitä miehiä ja naisia. Se on taantumisen merkki, sanoo Erkki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


satavuotiassuomifinito kirjoitti:

Hesarissa uutisoitiin tänään. "...JOUKKIO ALKOI haukkua lipuntarkastajia rasisteiksi ja solvasi näitä muutenkin...kolme muuta nuorta hyökkäsi uhrin kimppuun. Miestä (= lipuntarkastajaa)potkittiin, hakattiin ja hänet työnnettiin penkkien väliin." Olivatkohan nämä niitä Soin1nveljen paheksumia rasistireppanoita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu