Laihduttamalla kulli isommaksi

Hyvin_menee_elämä

Minä ja kaverini olemme laihduttaneet ja kyllä on kullit meillä kasvaneet ainakin visuaalisesti. Eräskin entinen voimamies vaihtoi treenityylinsä pidempisarjaiseen eli bodaustyyppiseen, niinpä painoa lähti ja kulli näyttää hänellä isommalta, mutta hänellä vähiten on kasvanut ollen nyt pienin. Toinen kaveri taas entinen läski ja nappimulkku, ja hän alkoi laihduttaa kun sai kolestrolilääkityksen ja lauhtui 25 kg, niin nyt on iso kalu hänellä ja kolestroli pysyy kurissa painon pudotuksen ja säännöllisen lenkkeilyn avulla. Ennen kaikki eivät edes lähteneet saunaan, kun ujostutti, mutta nyt seistään alasti ringissä ilman pyyhettä juomassa olutta saunan jälkeen. Kiva katsella upeita kulleja heillä ja itsellä. Eivät he tiedä että tykkään vähän pojista näköjään, vaikka kolme lasta ja vaimo minulla.

Onko muilla kokemusta samasta?

5

306

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Eivät he tiedä että tykkään vähän pojista näköjään, vaikka kolme lasta ja vaimo minulla. "

      Kyllä he tietävät. Ovat samaa sarjaa kanssasi, elleivät sitten avoimesti homoja.

      Homo on sellainen, joka pystyy rakastumaan oman sukupuolen ihmiseen. Samaa sukupuolta olevan kanssa seksinkään harrastaminen ei tee homoksi, mutta kertoo se monipuolisuudesta. Näitä "monipuolisia" on yllättävän paljon. Viimeistään viiskymppisenä he uskaltavat raottamaan sitä kaappiaan sen monipuolisuuden osalta.

      Maikkarin txt-tv, sivu 897. Siellä on ukkomiehet kaveria etsimässä usein ja siinä ei ole mitään pahaa. Mieluummin pettää muijaansa miehen kanssa, kuin naisen. Voi olla, että sen "metsästyskaverin" kanssa peuhatessa muija ei aavista mitään. Toisin on, jos sihteerinsä kanssa alkaa käydä kalalla :D

      Joo. Ja toki kalu näyttää isommalta, jos saa sen maharasvan siitä kullin ympäriltä pois. Asko tosin väitti, että naiset tykkää eniten masumiehistä. Johtunee siitä, kun hänellä sitä massua piisaa.

      • Elät-toiveissasi

        Äläpä homo höpötä omiasi että homoilu olisi yleistä ja normaalia.


      • Elät-toiveissasi kirjoitti:

        Äläpä homo höpötä omiasi että homoilu olisi yleistä ja normaalia.

        Eiköhän se homoille ole ihan normaalia.

        Ja homoilua harrastavat monet itseään heteroiksikin sanovat. Sieltä tynnyristäsi on vaan kovin kapea näköala.


      • Kuse-muuntajaan
        h-x kirjoitti:

        Eiköhän se homoille ole ihan normaalia.

        Ja homoilua harrastavat monet itseään heteroiksikin sanovat. Sieltä tynnyristäsi on vaan kovin kapea näköala.

        Älä sinä pienimunainen väljäpersehintti pidä omia touhujasi normaalina ja yleisenä toimintana. Homotynnyristä katselet asioita. Homoilu on Ok, mutta tuo vituttaa kun alat väittämään että homoiluun viehtyneitä on suunnilleen joka toinen vastaantulija. Kyllä homoja on harvassa. Omassa laajassa tuttavapiirissäni heitä on yksi. Sinulla hintillähän ei kovin laaja sosiaalinen verkosto ole.


      • Kuse-muuntajaan kirjoitti:

        Älä sinä pienimunainen väljäpersehintti pidä omia touhujasi normaalina ja yleisenä toimintana. Homotynnyristä katselet asioita. Homoilu on Ok, mutta tuo vituttaa kun alat väittämään että homoiluun viehtyneitä on suunnilleen joka toinen vastaantulija. Kyllä homoja on harvassa. Omassa laajassa tuttavapiirissäni heitä on yksi. Sinulla hintillähän ei kovin laaja sosiaalinen verkosto ole.

        Ottipa Askoa koville.
        Ei mikään ihme, jos homofobisella mulkulla ei paljoa ole homokavereita 😁.
        Taidat pelätä taipumuksiasi?

        Tykkäät vetää usein homot keskusteluihin. Syy on selkeä. Kuka härillä ajaa, se häristä puhuu.

        Homoilu on tietysti mielestäsi OK. Umpihomolta, vaikkakin itsensä kieltäjältä, ihan järkeen käypä lausunto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      351
      4098
    2. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      3231
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      71
      2190
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      340
      1650
    5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      202
      1566
    6. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1427
    7. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      105
      1243
    8. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      75
      1232
    9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1157
    10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1095
    Aihe