Taas terrori-isku

12396
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joka viikonloppu tapahtuu näitä.

1Äänestä
  • Ja puukotuksia enemmän kuin yksi päivässä, koska vuoden aikana on ollut puukotuksia yli neljäsataa Iso-Britanniassa.

    Äänestä

Kukaan ei kohtapuoliin jaksa edes lukea noita uutisia, niin arkipäiväisiksi ne käyvät.

1Äänestä
  • Mikä on tarkoituskin.

    1Äänestä

Olisko sittenkin tuo etninen profilointi tarpeellista terrorismin estämisessä ? ? ? Että silleen.

2Äänestä

Mielenterveys ongelmat, syrjäytyminen, yksinäinen susi...haahhaahhhaahhhaa

2Äänestä
  • Vaikea lapsuus, leikkikaluja liian vähän ja pipo liian kiristävä. Näin meillä todettiin ongelmanuoresta jo 60-luvulla. Pitänee paikkansa myös muslimeilla?

    2Äänestä

Jarru oli mennyt ehkä epäkuntoon, aina ekana aletaan terrorismia epäilemään!

2Äänestä

Yksittäistapaus, joka ei missään mielessä liity mihinkään...

1Äänestä

Onko suomessa jo todettu että se oli yksittäistapaus?

1Äänestä

Monikulttuurisuus on jäädä auton alle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ghjhj kirjoitti:

nyt Lontoo vuorossa.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201710072200445146_ul.shtml?ref=juurinyt_desktop

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu