Ydinsateenvarjo

Tiltuisa

Onko Naton ydinsateenvarjo sellainen, että jos Venäjä hyökkää johonkin maahan, niin Nato voi ampua Venäjän joukkoja ydinaseella siihen maahan?
Eli jos Suomi olisi mukana tässä systeemissä ja Venäjä hyökkäisi, niin Nato ampuisi maahamme ydinohjuksen? Sehän on hauskaa. Mikä tämän pointti on? Se vain tekee maastamme epäkelvon asumiseen ja viljelyyn ja tuhoaa sen pahemmin kuin joku venäläinen tilapäinen valloitus.
Kertokaa, jos olen käsittänyt väärin asian.

Tuen ydinaseita siinä mielessä, että jos Venäjällä niitä ei olisi, olisi Nato/USA jo hyökännyt sinne. Kannatan myöskin Venäjää. Mutta en tajua miksi Amerikan ja Venäjän pitäisi olla vihoissa keskenään vaan voisivat sovussa keskenään olla. USA:n deep state on tässä se ongelma, joka vänkää kaikesta mistä saa vängättyä. Suomessakin voitaisiin tehdä yhteistyötä Venäjän kanssa ja rakentaa parempaa maailmaa, eikä vain natoilla psykoottisessa russofobiassa.

https://www.youtube.com/watch?v=lw2BVI9OhC4

Nato on vain sitä varten, että Yhdysvallat saa sodittua Venäjän kanssa muualla kuin sen omalla maaperällä. Me olisimme Natolle vain sotakenttä, tila, jossa mellastaa ja miksi haluaisimme sitä? Venäjän kanssa tulee kyllä toimeen. Ja osaamme me itsekin sotia jos niikseen tulee.
Vielä tästä ryssän kätyri -ilmiöstä: Suomi ensin -liikettä, Laura Huhtasaarta ja Ilja Janitskinia on syytetty ryssän kätyreiksi. Mutta, jos he saavat aikaan sen, että ihmiset haluavat äänestää ja kokevat nämä hyviksi vaihtoehdoiksi ja demokraattiseksi vallankumoukseksi, niin sehän vain lisää kansalaisten sitoutumista maahansa ja päättäjiin ja täten myöskin puolustustahtoa. Nythän monille on yhdentekevää valtaisiko Putin Suomen jos päättäjät sukkaavat. Nämä tyypit ja puolue voisi auttaa kehittämään taas Suomea puolustamisen arvoiseksi maaksi.

0

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

        Nimi esiin.....
        Oulu
        170
        12945
      2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        154
        5458
      3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
        Maailman menoa
        45
        4810
      4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        149
        3689
      5. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        39
        2798
      6. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        121
        1969
      7. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        112
        1715
      8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

        ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
        Maailman menoa
        366
        1638
      9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

        Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
        Maailman menoa
        108
        1538
      10. Jos oikeasti haluat vielä

        Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
        Ikävä
        136
        1481
      Aihe